James Hetfield zdradził, jakie ma zdanie na temat płyt Load i Reload. Skąd taka opinia?

i

Autor: mpi04/Associated Press/East News Lider Metalliki o albumach "Load" i "Reload"

James Hetfield zdradził, jakie ma zdanie na temat płyt "Load" i "Reload". Skąd taka opinia?

2022-12-02 15:53

Gdy fani Metalliki myślami są już przy nadchodzącym, wyczekiwanym albumie "72 Seasons", James Hetfield wrócił wspomnieniami do wcześniejszych krążków formacji. Mowa o płytach "Load" i "Reload", które zostały wydane odpowiednio w 1996 i 1997 roku. Jakie zdanie na temat tych wydawnictw ma wokalista i gitarzysta?

W 1996 roku, pięć lat po premierze przełomowego Czarnego albumu, zespół Metallica powrócił z nową płytą. Krążek został zatytułowany Load i zaprezentował jeszcze bardziej zmienione brzmienie w stosunku do tego, które zostało pokazane na Metallice. Choć wydawnictwo osiągnęło bardzo duży sukces komercyjny, to spotkało się z mieszanymi recenzjami krytyków, którzy zwrócili uwagę na to, że jest on nieciekawy, za bardzo odchodzi od metalowych klimatów i jest po prostu źle zrealizowany. Szybko okazało się, że podczas sesji nagraniowych do tej płyty powstało tak dużo utworów, że starczyło ich na... kolejny album! Dzięki temu, już rok później, na rynku ukazał się krążek Reload, który zyskał już lepsze opinie dziennikarzy.

Jakie zdanie na temat albumów "Load" i "Reload" ma James Hetfield?

A co o tych wydawnictwach myślą sami zainteresowani? W wywiadzie dla magazynu "The New Yorker", którego zespół udzielił w ramach promocji nadchodzącego albumu 72 Seasons, James Hetfield prześledził pamięcią całą dotychczasową karierę grupy. Muzyk postanowił wypowiedzieć się, nie pierwszy już raz zresztą, na temat Load Reload. Okazuje się, że jego zdanie na temat tych płyt nie zmieniło się przez ostatnie lata. Już jakiś czas temu wokalista i gitarzysta mówił, że nie zgadzał się z obranym na tych albumach kierunkiem, jednak zdecydował się iść na kompromis. Dziś James wciąż jest zdania, że oba te wydawnictwa nie są najlepsze w dyskografii grupy, są inne, a dla niego wręcz... wymuszone. Nie powinno być w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że wizja na nich przedstawiona od samego początku nie podobała się Hetfieldowi.

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!