Lars Ulrich zrozumiał, dlaczego Jason Newsted odszedł z Metalliki. Zajęło mu to 20 lat

i

Autor: screen: https://youtu.be/7GyxsyZHWQk

Jak pieniądze uderzyły Metallice do głowy? O tym opowiedział Jason Newsted

2022-01-28 11:48

Metallica ma za sobą wzloty i upadki, jednak trzeba przyznać, że przełomowe rzeczy, działy się w zespole w czasach, gdy na basie grał Jason Newsted. Niedawno artysta udzielił wywiadu, w którym wyjaśnił, jak pieniądze uderzyły do głowy zespołowi.

Metallica ma na swoim koncie wiele sukcesów, jednak nie da się ukryć, że wiele przełomowych rzeczy działo się za czasów, gdy w grupie występował Jason Newsted. Ostatnio basista stał się bardziej aktywny w mediach, dzięki czemu możemy dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Jak twierdzi basista, był moment, gdy zespołowi odwaliło od nadmiaru pieniędzy. Kiedy dokładnie to było?

Co tam w środku gra - Metallica

Jak pieniądze uderzyły Metallice do głowy? O tym opowiedział Jason Newsted

Jason Newsted, w wywiadzie dla 'So What!' opowiedział, jak zespołowi uderzyły pieniądze do głowy, a było to przy okazji 'Black Albumu':

Każdemu z nas trochę pieniądze uderzyły do głowy. Pamiętam, kiedy udaliśmy się z Kirkiem na zakupy w Paryżu i zabrał mnie do paru niezłych sklepów, w których wyrzuciłem sporo kasy na fajne ciuchy, buty i inne duperele. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiłem i poczułem się podle. Dałem się ponieść. Ale myślę, że ogólnie byłem bardzo oszczędny, dlatego wciąż mam pieniądze. Zdarzyło mi się jednak parę razy zaszaleć. Przez jakieś 5-6 miesięcy wydawałem forsę na wino i wytworne rzeczy. Dopiero, kiedy wróciłem do domu, do mojej dziewczyny, uświadomiłem sobie, że taki nie jestem. Udawałem, że kupię sobie wypasioną furę i inne rzeczy, ale pomyślałem sobie: „Lepiej mieć grata z 1968 roku niż pieprzone Lamborghini”. Pozostali jednak jeździli Porsche i innymi wypasionymi brykami i pomyślałem sobie: „Też mnie na to stać”.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu