Iron Maiden - The Writing on the Wall: zespół zdradza szczegóły nowego albumu

i

Autor: screen: https://youtu.be/FhBnW7bZHEE

Dlaczego album 'The Number Of The Beast' okazał się takim przełomem dla Iron Maiden? Odpowiedział na to Dave Murray

2021-12-22 11:12

Iron Maiden mają w swojej ogromnej dyskografii płyty, które z biegiem lat przeszły do historii jako klasyki. Jednym z takich krążków jest kultowe 'The Number Of The Beast', które stało się sztandarowym dokonaniem zespołu. Dlaczego był to taki przełom w historii grupy? Opowiedział o tym Dave Murray.

Iron Maiden mają na koncie wiele sukcesów, które oczywiście związane są z danymi wydawnictwami. Jednym z większych jest album 'The Number Of The Beast', który przez wielu uznawany jest za dzieło wybitne i kompletne. Co zaważyło na tym, że ten krążek jest tak popularny? O tym opowiedział trochę Dave Murray.

Co tam w środku gra - Iron Maiden - Senjutsu

Dlaczego album 'The Number Of The Beast' okazał się takim przełomem dla Iron Maiden? Odpowiedział na to Dave Murray

Teraz ROCK przypomniał wywiad z Davem Murrayem z lat 90-tych. To właśnie w nim Wiesław Weiss zapytał, skąd wziął się tak duży sukces akurat tego krążka:

Moim zdaniem trafiliśmy tą płytą w odpowiedni czas. Zaproponowaliśmy jakąś muzykę i nagle okazało się, że młodzi ludzie chcą słuchać właśnie czegoś takiego. Zyskaliśmy wtedy wielu fanów. Album zaczął znikać z półek sklepów, a na naszych koncertach zrobiło się naprawdę tłoczno. Chociaż zespół specjalnie się nie zmienił. Moim zdaniem podwaliny pod sukces położyliśmy już na obydwu wcześniejszych płytach, „Iron Maiden” i „Killers”. Trzeba było jednak czasu, żeby się przebić. Trzeba było wszystkich tych koncertów, jakie zagraliśmy do tamtej pory, trzeba było wszystkich tych działań promocyjnych, jakie zostały podjęte, i tak dalej, aby wprawić machinę w ruch. I w końcu się udało. Rzeczywiście, sprawiła to płyta „The Number Of The Beast”, która jest przecież zbiorem świetnych utworów. Nie bez znaczenia był też fakt, że jej okładka wywołała spore kontrowersje – niektórzy byli nią oburzeni. I to zwróciło na nas uwagę. Wiele osób zainteresowało się wtedy Iron Maiden. I wtedy wszystko się ruszyło.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu