Gitarzysta Korna założył własną wytwórnię! Jakie plany ma Brian Head Welch?

i

Autor: Jason Sheldon/Shutterstock/Rex Features/East News Nowe projekty Briana "Heada" Welcha z zespołu Korn

Gitarzysta Korna założył własną wytwórnię! Jakie plany ma Brian "Head" Welch?

2023-12-12 12:21

Całkiem niedawno tłumaczył, dlaczego nadal zajmuje się metalem, choć wydaje się, że stoi to w sprzeczności z wiarą, jaką wyznaje, a teraz pokazuje, że wcale nie ma zamiaru się zatrzymywać! Brian "Head" Welch angażuje się w nowe projekty, a głównym będzie własna wytwórnia muzyczna! Jakie jeszcze plany na najbliższy czas ma gitarzysta?

Brian "Head" Welch jest jednym z najbardziej kluczowych członków zespołu Korn. Choć w pewnym momencie porzucił formację, by skupić się na działalności solowej, mocno związanej z wiarą chrześcijańską, to ostatecznie zdecydował się wrócić do składu w 2013 roku i pozostaje członkiem kapeli do dziś. Gitarzysta pozostaje chyba najbardziej znanym gorliwym chrześcijaninem w świecie metalu (tak, pamiętamy o zespole Skillet), a całkiem niedawno tłumaczył, dlaczego jego wyznanie wcale nie stoi w sprzeczności z faktem, że wciąż nagrywa metal, w powszechnej opinii wyjątkowo niechrześcijański gatunek.

ZOBACZ TAKŻE: Brian Welch (Korn) tłumaczy, dlaczego gra metal

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Własna wytwórnia gitarzysty Korna!

W sytuacji, gdy Korn nieco usunął się w cień, jego członkowie zdecydowali się skupić na własnych, pobocznych projektach. Szczególnie ciekawie prezentują się nowe plany Welcha - gitarzysta powołał do życia własną wytwórnię! "Head" połączył siły ze swoim menedżerem, Davidem W. Williamsem by stworzyć label znany od dziś jako XOVR Records. Wytwórnia podpisała już nawet kontrakt z pierwszym zespołem, a została nim alt-metalowo-chrześcijańska kapela Spoken, w której gra bliski kolega gitarzysty, JR Bareis. Druga formacja, która znalazła się pod skrzydłami labelu to Dose of Adolescence.

XOVR Records odpowiadać będzie za wydanie nadchodzącego, dziesiątego albumu Spoken. To właśnie pod jej szyldami ukazał się pierwszy, tytułowy singiel z nadchodzącego Reflection - posłuchaj kawałka poniżej. Premiera całego wydawnictwa będzie miała miejsce 15 marca 2024 roku.