Fumez w nowym składzie! Wściekłe riffy, Zapach papierosów i…

i

Autor: Materiały prasowe Nowości od Fumez

Fumez w nowym składzie! Wściekłe riffy, "Zapach papierosów i…"

2022-12-06 11:19

Fumez jest organizmem, który napędza koncertowanie i żywi energia płynąca z grania na żywo. W 2021 roku, w nowym składzie - z Klaudią na garach - ruszyli w trasę, która została przyjęta bardzo entuzjastycznie.

W związku z tym, postanowiliśmy zarejestrować i wydać utwory, które najbardziej "żarły".

Pierwszy z nich to wściekły "Zapach papierosów i…", który był zdecydowanie ulubieńcem publiczności.

Zależało nam na oddaniu poprzez nagranie koncertowej energii tego utworu. Odrzuciliśmy setki dobrze nagranych partii, tylko po to, żeby znaleźć tę jedną, niosącą najwspanialszy ładunek energetyczny. Miksem i masteringiem utworu zajął się Maciek Karbowski z Nebula Studio. Animację 3D do utworu stworzył nasz poprzedni perkusista, Kacper Górski.

Zapach papierosów i…", to autopsyjny utwór o tym, jak grzeczny chłopiec szedł do kościoła, ale po drodze wstąpił do sklepu muzycznego, z którego wyszedł z prawdziwym błogosławieństwem - rock and rollem.

Depeche Mode na dwóch koncertach w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Wróciliśmy późno z trasy, było ciemno i zimno, a ja nie mogłem zasnąć. Wziąłem wzmacniacz i gitarę do sypialni, zamknąłem oczy a riff sam do mnie przyszedł. Od początku do końca, utwór był gotowy - Dominik.

Ten numer od razu we mnie wjechał. Był wściekły i szybki a tekst mnie całkowicie porwał. Brakowało tylko jakiegoś przełamania... Mieliśmy gotowy, fajny riff z innego kawałka, który nie przetrwał próby czasu, a tutaj pasował idealnie! Efekt końcowy jest bardzo ciekawy - Filip.