Freddie Mercury - osobiste rzeczy artysty trafią na aukcję! Wyjątkowa wystawa jest już otwarta!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Simon Fowler Wystawa dla fanów Freddiego Mercury'ego

Freddie Mercury - osobiste rzeczy artysty trafią na aukcję! Wyjątkowa wystawa jest już otwarta!

2023-08-07 9:08

Jedną z najważniejszych osób w życiu Freddiego Mercury'ego była Mary Austin. Była partnerka muzyka pozostała jego najlepszą przyjaciółką, Freddie uczynił ją także swoją spadkobierczynią. Teraz kobieta zdecydowała się oddać przedmioty, należące dawniej do Mercury'ego, w których posiadaniu była przez tyle lat. Trafią one na aukcję, nim jednak ta się odbędzie, można je podziwiać na specjalnej wystawie!

Na początku lat 70. Freddie Mercury pozostawał w związku z Mary Austin. Para mieszkała razem w Londynie przez kilka lat, zakończyła swoją relację w grudniu 1976 roku, gdy Freddie zdecydował się powiedzieć Mary o swojej seksualności. Choć ta dwójka zakończyła swój romantyczny związek, to pozostawała blisko do samej śmierci artysty - Austin mieszkała w pobliżu Mercury'ego, on sam nazywał ją swoją "jedyną, prawdziwą przyjaciółką". Freddie został nawet ojcem chrzestnym starszego syna Mary, ona sama zaś została główną spadkobierczynią artysty - po jego śmierci weszła w posiadanie domu Garden Lodge.

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Mary Austin sprzedaje rzeczy osobiste Freddiego Mercury'ego!

Wraz z odziedziczeniem domu, Austin weszła w posiadanie wszystkich rzeczy osobistych, które znajdowały się na terenie posiadłości. Teraz, ponad trzydzieści lat po śmierci Freddiego, Mary doszła do wniosku, że czas się z nimi rozstać. Kobieta wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że w sierpniu i wrześniu odbędzie się sześć aukcji, na których zakupić będzie można rzeczy osobiste, należące do zmarłego artysty. Za ich organizację opowiada Sotheby's. Nim jednak do nich dojdzie, przedmioty zostaną wystawione na specjalnych wystawach w Londynie, Nowym Jorku, Los Angeles i Hong Kongu. Wiadomo już, że na licytację trafią odręczne teksty piosenek Queen, replika słynnej korony Freddiego, jego kostiumy sceniczne i obrazy, a także inne dzieła sztuki, instrumenty i rzeczy osobiste, należące za życia do słynnego wokalisty. Mary nie ukrywa, że nie jest jej łatwo rozstać się z tymi rzeczami, uważa jednak, że już czas, by świat otrzymał do nich większy dostęp.

ZOBACZ TAKŻE: TAK miał zostać początkowo zatytułowany utwór "Bohemian Rhapsody"

Przez wiele lat miałam radość i przywilej żyć w otoczeniu wszystkich cudownych rzeczy, które Freddie zgromadził i tak kochał. Ale lata minęły i nadszedł czas, abym podjęła trudną decyzję o zamknięciu tego bardzo szczególnego rozdziału w moim życiu. Freddie był niesamowitym i inteligentnym kolekcjonerem, który pokazał nam, że we wszystkim można znaleźć piękno, zabawę i historię. Mam nadzieję, że nadchodzą okazję do podzielenia się wszystkimi aspektami życia Freddiego, zarówno publicznymi, jak i prywatnymi, a świat będzie mógł lepiej zrozumieć i uczcić jego wyjątkowego i pięknego ducha - brzmi treść oświadczenia Mary Austin.

W Londynie otwarto wystawę przedmiotów, należących do Freddiego!

Jedna z zaplanowanych wystaw, w londyńskim Sotheby's, jest już otwarta i można ją podziwiać zupełnie za darmo! Cała przestrzeń wystawiennicza, licząca sobie około 15 tysięcy metrów kwadratowych, została zajęta przez przedmioty, należące niegdyś do Freddiego. Wystawa będzie otwarta do 5 września, do dnia urodzin artysty. Po jej zamknięciu odbędzie się zapowiadana aukcja.

Sprawdź, jakie przedmioty Freddiego Mercury'ego trafią na aukcję! [GALERIA]

Szacuje się, że aukcja przyniesie nawet 7,4 miliona dolarów. Austin przekaże część zysków na rzecz Mercury Phoenix Trust i Elton John Aids Foundation. Jakie rzeczy zostaną wystawione na sprzedaż? Sprawdź w galerii!