Córka Kurta Cobaina wskazała utwór Nirvany, przy którym zawsze płacze: Zdałam sobie sprawę, że nie mogę przed tym uciec

i

Autor: AKPA/AUG/FaceToFace/REPORTER Frances Bean Cobain mówi o muzyce swojego ojca

wypowiedzi

Frances Bean Cobain wskazała utwór Nirvany, który najbardziej ją wzrusza: "Już wiem że nie mogę przed tym uciec"

2024-04-02 9:58

Frances Bean Cobain, jedyna córka Kurta Cobaina i Courtney Love, trzyma się raczej z boku i nie aspiruje do show biznesu. Niekiedy jednak kobieta robi wyjątki, by opowiedzieć nieco o swoim ojcu, a szczególnie muzyce grupy, której był liderem, Nirvany. W jednym z wywiadów Frances wskazała utwór legendy grunge'u, przy którym zawsze płacze.

Frances Bean Cobain urodziła się 18 sierpnia 1992 roku, jako jedyna córka Kurta Cobaina i Courtney Love. Dziewczyna otrzymała imię na cześć gitarzystki szkockiego duetu indie popowego, The Vaselines -  Frances McKee. Jej rodzicami chrzestnymi są Michael Stipe, lider REM i aktorka Drew Barrymore. Frances była w centrum zainteresowania mediów jeszcze zanim pojawiła się na świecie - o ciąży Courtney, ze względu na jej wypowiedzi na temat zażywania substancji psychoaktywnych, mówił cały świat. Już po narodzinach, sławni rodzice chętnie brali z córką udział w sesjach zdjęciowych, czy najsłynniejszych galach. Po śmierci ojca, ze względu na problemy Courtney Love z używkami i prawem, Frances znalazła się pod opieką swojej babci, matki Cobaina. Frances zajmuje się modelingiem, jest artystką wizualną, to ona także, jako spadkobierczyni, kontroluje prawa do wizerunku swojego zmarłego ojca.

Klub 27 - klątwa, która wisi nad młodymi i sławnymi? /Eska ROCK

Utwór Nirvany, który doprowadza Frances Bean do płaczu

Frances Bean trzyma się na uboczu show biznesu, nie aspiruje do tego, by w obecnym momencie jej życia robić rzeczy, o których mogłyby rozpisywać się media. Niekiedy jednak robi wyjątki, by opowiedzieć o swoim nieżyjącym ojcu. Takim właśnie był wywiad dla legendarnego magazynu "Rolling Stone"który swego czasu bardzo rozpisywał się o Kurcie. W udzielonym w 2015 roku ekskluzywnym wywiadzie, Frances Bean zdradziła, że zupełnie nie trafia do niej grunge, a w związku z tym nie jest ona fanką muzyki Nirvany. Bliżej jej do brzmienia, które prezentują takie grupy, jak Mercury Rev, Oasis, Brian Jonestown Massacre. Wszystko to ma swoje korzenie w nastoletnich latach kobiety, kiedy to numery grupy jej nieżyjącego ojca atakowały ją dosłownie z każdej strony. Z czasem Frances Bean uświadomiła sobie jednak, że nie uda się jej uciec od Nirvany. 

Jakie utwory z repertuaru zespołu córka Kurta ceni sobie najbardziej? Territorial Pissings to jeden z jej ulubionych. Frances Bean szczególnie ceni sobie też kompozycję Dumb. Jak sama powiedziała, za każdym razem, gdy go słyszy, płacze.

"Territorial Pissings” to zaj***ta piosenka. No i "Dumb" — płaczę za każdym razem, gdy słyszę tę piosenkę. To okrojona wersja sposobu, w jaki Kurt postrzegał siebie samego — na narkotykach, bez narkotyków, czując się nieadekwatnym do bycia określanym głosem pokolenia - powiedziała Frances w wywiadzie dla "Rolling Stone".

Sprawdź, co wiesz o Nirvanie!

Nirvana - jak dobrze znasz historię legendy grunge'u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Z jakim innym legendarnym muzykiem skonfliktowany był Kurt Cobain?
Listen on Spreaker.