Foo Fighters z niespodziewanym występem na Glastonbury! Dedykacja dla Taylora i gościnne występy Dave'a Grohla

i

Autor: Dawn Fletcher-Park/SOPA Images/Shutterstock/Rex Features/East News Co działo się na tegorocznej edycji Glastonbury?

Foo Fighters z "niespodziewanym" występem na Glastonbury! Dedykacja dla Taylora i gościnne występy Dave'a Grohla

2023-06-26 10:36

Tegoroczna edycja festiwalu Glastonbury za nami! Nie da się ukryć, że jedną z głównych gwiazd wydarzenia był zespół Foo Fighters, a szczególnie jego lider i frontman - Dave Grohl! Muzyk nie tylko prowadził set własnej formacji, podczas którego nie zapomniano o Taylorze Hawkinsie, ale także pojawił się gościnnie podczas występów innych gwiazd!

O potencjalnym udziale zespołu Foo Fighters w tegorocznej edycji festiwalu Glastonbury mówiło się już od kilku tygodni. Pogłoski tylko wzmocniły się, gdy do line-up'u dodana została tajemnicza grupa "The Churnups". Obstawiano, że na imprezie pojawi się albo formacja prowadzona przez Dave'a Grohla, albo zespół Pulp. Wszystko stało się jasne w piątek 23 czerwca, gdy muzyk zauważony został za kulisami wydarzenia. Amerykańska grupa pojawiła się na Pyramid Stage i powitały ją gromkie brawa. Występ rozpoczął się od kultowego All My Life, a set obfitował w największe przeboje Foo Fighters, którym towarzyszyły rozbudowane solówki nowego perkusisty koncertowego, Josha Freese'a. Legendarny numer Everlong został zadedykowany zmarłemu w marcu ubiegłego roku Taylorowi Hawkinsowi, pochodzący zaś z najnowszego But Here We Are utwór Show Me How, Dave i jego córka, Violet Grohl, zadedykowali zmarłej w sierpniu ubiegłego roku matce artysty. 

Foo Fighters - 5 ciekawostek o albumie "The Colour and the Shape" | Jak dziś rockuje?

Dave Grohl królem Glastonbury?

Występ Foo Fighters nie był jednak jedynym momentem Dave'a Grohla na Glastonbury. Cieszący się opinią jednego z najsympatyczniejszych gości w świecie muzyki artysta, dołączył także na scenie do Panów z Guns N' Roses! Legenda hard rocka była headlinerem Pyramid Stage w sobotę 24 czerwca, a Dave dołączył do formacji na samym końcu setu i zagrał na gitarze w numerze Paradise City. Nieco wcześniej tego samego dnia, Grohl zasiadł za perkusją podczas występu The Pretenders. 

Gwiazdy Glastonbury 2023

Na tegorocznej edycji wydarzenia gwiazdami byli także m.in. Arctic Monkey, Queens of the Stone Age (obie formacje zagrają już w piątek na Open'erze), Måneskin, Blondie czy Royal Blood i Elton John.