Foo Fighters utworem Rescued zapowiada NOWY album! Kiedy premiera But Here We Are

i

Autor: Materiały prasowe Nadchodzi nowy album Foo Fighters!

Foo Fighters utworem "Rescued" zapowiada NOWY album! Kiedy premiera "But Here We Are"?

2023-04-19 15:32

Na to zapowiadało się już od jakiegoś czasu - zespół Foo Fighters właśnie wypuścił nowy utwór, zatytułowany "Rescued". Okazuje się, że kawałek zapowiada NAJNOWSZY album formacji! Kiedy światło dzienne ujrzy płyta "But Here We Are"?

Ostatni rok nie był łatwy dla zespołu Foo Fighters. Formacja musiała zmierzyć się ze śmiercią wieloletniego perkusisty, Taylora Hawkinsa, a jego działalność stanęła pod znakiem zapytania. 31 grudnia 2022 roku jednak formacja oficjalnie ogłosiła, że zamierza kontynuować działalność, a także na nowo stanie na scenie. Pierwsze koncerty zostały ogłoszone bardzo szybko, pojawiły się także plotki, jakoby zespół miał przygotowany do wydania nowy album. Grupa sama zaczęła potwierdzać te pogłoski, publikując w swoich social mediach fragmenty nieznanego utworu, do samego końca nie było też wiadomo, kiedy miałby się on ukazać.

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Foo Fighters zapowiada NOWY album!

Stało się to zupełnie nieoczekiwanie, bez wcześniejszych zapowiedzi, w środę 19 kwietnia. O godzinie 14:30 czasu polskiego swoją premierę miał singiel, zatytułowany Rescued. Okazuje się, że numer, utrzymany w klasycznym stylu Foo Fighters, jest zapowiedzią NAJNOWSZEJ płyty formacji! Wydawnictwo zatytułowane jest But Here We Are i ujrzy światło dzienne już 2 czerwca! Za jego produkcję odpowiada sam zespół i Greg Kurstin. Nadal nie wiadomo jednak, kto będzie obecnie pełnił role perkusisty na koncertach zespołu. Fani zastanawiają się także, czy utwór jest premierowym dziełem, czy powstał jeszcze z udziałem Taylora Hawkinsa. Wszystkie informacje zespół będzie nam zdradzał najpewniej w najbliższych tygodniach!

Tracklista "But Here We Are"

  1. Rescued
  2. Under You
  3. Hearing Voices
  4. But Here We Are
  5. The Glass
  6. Nothing At All
  7. Show Me How
  8. Beyond Me
  9. The Teacher
  10. Rest

"But Here We Are" to pierwszy rozdział nowego życia zespołu” oraz brutalnie szczera i emocjonalnie surowa odpowiedź na wszystko, co zespół przeszedł w ciągu ostatniwgo roku. Jest to świadectwo uzdrawiającej mocy muzyki, przyjaźni i rodziny - brzmi treść oświadczenia zespołu.