Flapjack - nowa płyta już w sprzedaży!

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Flapjack - nowa płyta już w sprzedaży!

Flapjack - nowa płyta już w sprzedaży!

2023-09-06 11:19

30 lat po pierwszych zagranych dźwiękach zespół Flapjack powraca na scenę z nowym, piątym studyjnym materiałem. Płyta jest już dostępna w sprzedaży w salonach Empik!

Dotychczasowe albumy: "Ruthless Kick", "Fairplay" czy "Juice Planet Earth" stały się jednym z symboli szeroko pojętej polskiej muzyki rockowej lat 90. Przyczynkiem do spotkania po latach była niespodziewana śmierć wokalisty zespołu - Grzegorza Guzińskiego. Koncerty pod hasłem Tribute to Guzik wskrzesiły rockowego ducha dawnych lat, a zespół postanowił przy okazji prób zarejestrować kilka utworów, które ostatecznie przerodziły się w nowy album „Sugar Free”. Płyta, będąca eklektycznym połączeniem muzyki metalowej, rap i hard- core, jest na naszej scenie muzycznej czymś ożywczym, a koncerty przenoszą w czasy, gdy w klubach stage diving był czymś naturalnym.

Obecnie w skład zespołu wchodzą:

Robert „ Litza” Friedrich ( Luxtorpeda); Maciej „Ślimak” Starosta ( Acid Drinkers); Maciej Jahnz (Orgasmatron); Rafał „ Hau” Mirocha (Dynamind); Michał „MIHAU” Kaleciński (Truism). W miejsce zmarłego Grzegorza dołączył Jakub „Kroto” Krotofil (Hope), a kolorytu całości dodaje Michał Baj znany szerzej jako DJ Eprom.

Muzyka rockowa lat 90-tych - Polska. Tak brzmiał rodzimy rock w tej dekadzie!

Tracklista albumu

 1. Veterans
 2. Mosh Pit
 3. Dope Boy
 4. No Stress
 5. 360 Degrees
 6. Don’t Look Down
 7. G.r.i.p.
 8. Shotgun
 9. Cocksucker Boss
 10. Like A Tank
 11. Nobady
 12. Pronoia
 13. Proxy War
 14. Sugar Free