Film 'Bohemian Rhapsody' nadal przynosi wiele zysku członkom Queen. O jakich kwotach mowa?

i

Autor: screen: https://youtu.be/mP0VHJYFOAU

Film 'Bohemian Rhapsody' nadal przynosi wiele zysku członkom Queen. O jakich kwotach mowa?

2021-07-05 12:32

Gdy na ekrany kin wchodził film 'Bohemian Rhapsody', wszyscy byli przekonani, że obraz stanie się hitem. Tak też się stało i jak się okazuje, zespól Queen cały czas zarabia na filmie. Jak dużo grupa inkasuje?

Film 'Bohemian Rhapsody' to prawdziwy hit, który mimo wielu nieścisłości historycznych, stał się ważnym filmem biograficznym. Spokojnie można stwierdzić, że film otworzył drogę dla innych tego typu produkcji. Mimo trzech lat od premiery, obraz nadal zarabia i wiedzą coś o tym muzycy Queen, którzy ciągle inkasują spore pieniądze. O jakich kwotach mowa?

Co tam w środku gra - Royal Blood - Typhoons

Muzycy Queen nadal zarabiają spore pieniądze na filmie 'Bohemian Rhapsody'. Ile inkasuje zespół?

Film zarobił do tej pory 900 milionów dolarów i większość tych pieniędzy trafiła do kieszeni muzyków grupy Queen. Jak podał 'Music Report', firma Queen Productions w samym 2020 roku wykazała dochód 42 miliony funtów, co oznacza, że zespół zarabia na filmie 115 tysięcy funtów dziennie! Kwota jest kosmiczna, a przypomnijmy, że na filmie zarabia także Mary Austin, która była partnerką i później wieloletnią przyjaciółką Freddiego Mercury'ego. Kobieta ma prawa do wizerunku zmarłego wokalisty, stąd ogromne przychody, które liczone są w milionach funtów.

Od jakiegoś czasu mówiło się także o kontynuacji filmu, jednak Brian May ujawnił, że raczej nie ma co liczyć na to, chociaż takie pomysły się pojawiały.

QUIZ. Freddie Mercury zmarł 30 lat temu. Co wiecie o legendarnym wokaliście i zespole Queen?

Pytanie 1 z 10
Kto jako ostatni dołączył do składu Queen?