Evanescence i 20-lecie "Fallen" - nadciąga edycja specjalna płyty! Posłuchaj wersji demo "Bring Me To Life"

2023-09-29 13:44

Na te wieści fani zespołu Evanescence czekają już, tak naprawdę od marca! To właśnie wtedy kultowy, debiutancki album formacji świętował swoje dwudziestolecie. Gdy wydawało się, że ta nie zdecyduje się zrobić z tej okazji nic specjalnego, nadeszły nowe, ekscytujące wieści! Będzie edycja specjalna płyty!

Evanescence to jeden z najsłynniejszych zespołów ze świata metalu, na czele którego do samego początku stoi niezwykle utalentowana i charyzmatyczna liderka. Amy Lee to dziś prawdziwa ikona nu metali i metalu symfonicznego, brzmienie których od lat niezwykle umiejętnie łączy w ramach działalności swoje grupy. Ta rozpoczęła swoją wielką karierę w samych początkach lat 2000., a przełomowy okazał się być dla niej rok 2003. To wtedy, a dokładnie w marcu, ukazał się debiutancki album Evanescence, zatytułowany Fallen. Wydawnictwo zostało niezwykle pozytywnie przyjęte przez fanów ciężkich brzmień i krytyków, udało mu się osiągnąć sukces zarówno komercyjny, jak i krytyczny, podkreślony kilkoma nominacjami do nagrody Grammy.

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Niespodzianki na 20-lecie "Fallen"

Gdy wydawało się, że Amy Lee i spółka mają zamiar nieco przemilczeć tak ważny w karierze zespołu jubileusz, nadeszło wspaniałe ogłoszenie! Światło dzienne ujrzy rocznicowe wydanie deluxe Fallen! Płyta dostępna będzie w nowych, licznych wydaniach kolekcjonerskich, które dostępne będą zarówno w wersjach CD, LP jak i w streamingu.

Szczególnie interesująco prezentować się będzie edycja Super Deluxe Edition, zatytułowana Fallen (20th Anniversary Edition). Złożą się na nią zremasterowane na nowo utwory, które trafiły na tracklistę podstawowej edycji krążka, a także materiał dotąd niepublikowany: dema, nagrania na żywo oraz rzadkie strony B. Wszystkie formaty opatrzone będą nową okładką, zawierać będą nowe, niewydane dotąd zdjęcia oraz przedmowę Amy Lee, która osobiście nadzorowała proces tworzenia projektu.

"Bring Me to Life" w wersji demo!

Cały projekt, który ujrzy światło dzienne już 17 listopada (edycja deluxe box sets trafi do sprzedaży 24 lutego), promuje wersja demo przełomowego dla formacji przeboju Bring Me to Life. Całość ma nieco inny, bardziej elektroniczno-industrialny charakter. Co ciekawe, nie usłyszymy w tej wersji wokalu Paula McCoy'a, którego udział w kawałku został zarzucony grupie przez wytwórnię. Zamiast tego w wersji demo słychać imponujące solo. Posłuchaj poniżej! W galerii na samej górze artykułu sprawdź za to ciekawostki o albumie Fallen!