Enter Shikari z nowym singlem!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Jamie Waters Tak brzmi "Bloodshot"!

Enter Shikari z nowym singlem! Tak brzmi "Bloodshot"!

2023-03-10 14:35

Zespół Enter Shikari udostępnił dzisiaj „Bloodshot”, trzeci singiel z długo oczekiwanego nadchodzącego albumu „A Kiss For The Whole World”, który ukaże się 21 kwietnia nakładem SO Recordings / Ambush Reality.

„Bloodshot” to kolejny singiel zespołu, po świetnie przyjętych  ‘(pls) set me on fire’ oraz ‘It Hurts’. Dla Enter Shikari kwestie ożywienia i zmartwychwstania były na porządku dziennym, gdy przedstawiali światu nową muzykę, jednak wraz z pojawieniem się „Bloodshot”, pojawiło się też więcej pytań.

Każdego dnia wydaje mi się, że zadaję sobie pytanie: „Czy ten artykuł jest stronniczy?”, „Czy to twierdzenie jest prawdziwe?”, „Czy powinienem być bardziej wściekły z powodu tego problemu? Lub mniej wściekły?”, „Czy jestem manipulowany? Sprowokowany? Zradykalizowany przez moje własne ‘plemię’? ‘Bloodshot’ opowiada o tym, jak trudno jest znaleźć prawdę i jak łatwo przestać myśleć samodzielnie i po prostu powtarzać mantry grupowe mantry. Wszyscy są tak cholernie źli na innych i to jest wyczerpujące. Wygląda na to, że głównym celem mediów społecznościowych jest obecnie zaprogramowanie nas do nienawiści - wokalista i producent Rou Reynolds wyjaśnia.

O nowej płycie i Taco Hemingwayu - Riverside w Esce ROCK

Nadchodzący album i trasa

Limitowane formaty nowego albumu dostępne będą w pakiecie z Live From Alexandra Palace 3, płytą koncertową & DVD, które nagrane zostały na żywo w grudniu 2021 roku podczas wyprzedanego koncertu zespołu w Londynie dla 10 000 fanów.

Grupa obecnie promuje nowy materiał na serii specjalnych, intymnych, wyprzedanych koncertów rezydencyjnych w Wielkiej Brytanii, UE i USA. Podczas lutowych wyprzedanych występów zespół zaprezentował nowe single „(pls) set me on fire” i „It Hurts” na scenie na żywo, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem fanów.