Dave Grohl, Lenny Kravitz i Michael Jackson? Tak, były takie plany

i

Autor: Materiały prasowe/Frank Micelotta/PictureGroup for FOX/Shutterstock/Rex Features/East News Były plany na współpracę Dave'a Grohla, Lenny'ego Kravitza i Michaela Jacksona!

Dave Grohl, Lenny Kravitz i Michael Jackson? Tak, były takie plany

2023-06-02 11:07

Dave Grohl uznawany jest za jednego z najsympatyczniejszych facetów w przemyśle muzycznym. Artysta chętnie współpracuje z innymi gwiazdami i nie boi się podejmować nawet niekonwencjonalnych projektów. Okazuje się, że na jeden z nich były plany kilka lat temu, a dotyczyły także Lenny'ego Kravitza i Michaela Jacksona!

Dave Grohl to nie tylko Nirvana i Foo Fighters. Artysta bardzo chętnie współpracuje z innymi muzykami: brał udział w nagraniach solowych wydawnictw m.in. Davida Bowie, Tony'ego Iommi, Slasha, Halsey czy Liama Gallaghera. Dave pojawia się także na płytach takich zespołów, jak Ghost, Nine Inch Nails, Rush, Tenacious D, Killing Joke, Queens of the Stone Age Tom Petty and the Heartbreakers. Okazuje się, że mało brakowało, by na tej liście znalazł się jeszcze jeden wyjątkowy projekt...

Foo Fighters - 5 ciekawostek o albumie "The Colour and the Shape" | Jak dziś rockuje?

Trio, na które zasługiwał świat?

Dave Grohl i Lenny Kravitz poznali się wiele lat temu, podczas jednej z gali rozdania nagród. Panowie wymienili się numerami i po latach, najpewniej chodzi o rok 2010, do Grohla zadzwonił Lenny. Muzyk opowiedział o tym w wywiadzie dla "Classic Rock" - Kravitz pracował w tym czasie nad pośmiertnym albumem Michaela Jacksona, czyli wydanym w grudniu 2010 roku krążku Michael i zaproponował Grohlowi, by ten dograł swoją partię perkusji do utworu, nad którym on i Jackson pracowali razem w 1992 roku. Dave przystał na propozycję, wraz z Butchem Vigiem zaszył się w studio i stworzył swoją część. Muzyk przesłał ją następnie Kravitzowi, który nie krył zachwytu tym, co dostał. W kolejnych miesiącach Dave wciąż czekał na odpowiedź, aż w końcu w jego ręce dostała się wspomniana wyżej płyta, a na niej utwór (I Can't Make It) Another Day, którego współautorem, według zapisów w książeczce, jest... Dave! Grohl zarzeka się jednak, że to nie jego grę słychać w tej kompozycji i nie wie, kto odpowiada za nagraną partię.