Dave Gahan - co wiesz o wokaliście Depeche Mode? Quiz dla wielbicieli legendy!

i

Autor: IPA/ABACA/Abaca/East News Quiz o Davie Gahanie z Depeche Mode

quizy

Dave Gahan - co wiesz o wokaliście Depeche Mode? Quiz dla wielbicieli legendy!

2024-05-09 8:59

Dave Gahan to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cieszących się bardzo dużą sympatią fanów i fanek wokalistów w świecie muzyki alternatywnej, popowej, ale też nieco bardziej gitarowej. Muzyk zyskał sławę jako głos zespołu Depeche Mode, którego członkiem pozostaje do dziś - co wiesz o Gahanie? Rozwiąż nasz quiz!

Nie każdy to może wiedzieć, ale Dave Gahan przyszedł na świat jako David Callcott! Przyszły jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów na świecie urodził się 9 maja 1962 roku jako młodsze dziecko konduktorki Sylvii i kierowcy autobusu. Rodzice Dave'a rozeszli się jednak, gdy był on niemowlęciem, a jego mama związała się z innym mężczyzną, którego ten przez wiele lat postrzegał jako swojego prawdziwego ojca, a prawdę na temat swojego pochodzenia poznał już po śmierci ojczyma. Początkowo łobuz, wyrzucony za swoje zachowanie ze szkoły, mający nawet nad sobą kuratora, już jako osiemnastolatek rozpoczął karierę muzyczną. Oczywiście rozpoznawalność i uznanie na całym świecie zyskał jako wokalista synth popowej, formacji Depeche Mode.

Ta jest obecna na rynku do dziś, a Dave wciąż pozostaje w jej składzie - w 2020 roku został jako jej członek wprowadzony do słynnego Rock & Roll Hall of Fame. Dave to jednak nie tylko ta grupa - na początku lat 2000. muzyk rozpoczął karierę solową, od 2012 roku działa także z projektem producenckim Soulsavers, z którym to nagrał już trzy płyty!

Oto najlepsze albumy Depeche Mode. 5 płyt zespołu, które musisz znać

Quiz o Davie Gahanie!

Co wiesz o ikonie światowej muzyki? Rozwiąż nasz quiz!

Dave Gahan - co wiesz o wokaliście Depeche Mode? Quiz dla wielbicieli legendy!

Pytanie 1 z 10
W którym roku Dave dołączył do Depeche Mode?
Listen on Spreaker.