Daria ze Śląska w najnowszym odcinku “Melliny” w Esce ROCK!

i

Autor: Materiały prasowe Daria ze Śląska w "Mellinie" Eski ROCK

Daria ze Śląska w najnowszym odcinku “Melliny” w Esce ROCK!

2023-12-08 10:25

W czwartek 7 grudnia, o godzinie 18:00, swoją premierę miał czterdziesty dziewiąty odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Tym razem gościnią epizodu była Daria ze Śląska - wokalistka, autorka tekstów, okrzyknięta jedną z najciekawszych debiutantek ostatnich lat. O czym opowiedziała w rozmowie z Marcinem Mellerem?

Gościnią najnowszego odcinka “Melliny” była Daria ze Śląska - wokalistka, autorka tekstów. W kwietniu tego roku światło dzienne ujrzał jej debiutancki album, zatytułowany “Daria ze Śląska tu była”, który spotkał się z niezwykle entuzjastycznymi recenzjami. Młoda artystka bardzo szybko została okrzyknięta jedną z najciekawszych na współczesnej polskiej scenie muzycznej. Daria ze Śląska jest autorką tekstów, określanych niemal mianem poezji, a ta zatopiona jest w chłodnym syntezatorowym brzmieniu i art popowych piosenkowych strukturach. Nie bez powodu Daria przyciągnęła uwagę Korteza, który zaprosił ją w charakterze gościa specjalnego do występów na jego zeszłorocznej trasie koncertowej.Nie lubi wielkich miast i tłumów, ale jednak bacznie je obserwuje. W swoich drobiazgowych tekstach przygląda się emocjom, nostalgicznym winietom i małym, ale ważnym momentom z własnego życia. Jak sama mówi:

Od urodzenia mieszkałam na Śląsku. Miałam zostać zawodową siatkarką, ale po 11 latach treningów, kiedy nie szło mi już najlepiej, zrezygnowałam i zostałam historykiem. Nie lubię wielkich miast i tłumów. Gdybym nie śpiewała, pisałabym teksty reklamowe albo powieści science-fiction. Jestem ufna, cierpię na niezdecydowanie, a w smutku czuję się najbezpieczniej – pisze sama o sobie Daria Ryczek-Zając.

Mellina. Kora nie poznała się na jej talencie. Daria ze Śląska mówi co ją łączy z Kortezem

Daria ze Śląska z w “Mellinie” Eski ROCK u Marcina Mellera!

Okazuje się, że Daria ze Śląska jest wokalistką która zdecydowanie żadnej pracy się nie boi! Pracowała w drogerii, serwowała zapiekanki i pomagała w gabinecie stomatologicznym. W “Mellinie” Eski ROCK artystka opowiedziała o tym, co łączy ją z Kortezem, jak powstał jej pseudonim, i dlaczego Kora nie poznała się na jej talencie. W trakcie rozmowy okazało się także, że gościni i Marcin Meller mają ze sobą bardzo wiele wspólnego i nie chodzi o miłość do historii. Daria ze Śląska opowiedziała także nieco więcej o tym, jak niewiele brakowało, by zawodowo grała w siatkówkę:

Szczęście w ogromnej mierze, zależy od naszych decyzji. My sobie nie powinniśmy za bardzo pozwalać na nieszczęście.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Listen to "MELLINA" on Spreaker.