Czy Matt Sorum chciałby powrócić do Guns N' Roses? Słowa perkusisty rozwiewają wszelkie wątpliwości

i

Autor: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER Matt Sorum wróci do Guns N' Roses?

Czy Matt Sorum chciałby powrócić do Guns N' Roses? Słowa perkusisty rozwiewają wszelkie wątpliwości

2022-11-15 13:09

Matt Sorum dołączył do Guns N' Roses w 1990 roku, tuż po wyrzuceniu ze składu Stevena Adlera i był perkusistą grupy do 1997 roku. Po opuszczeniu formacji Sorum ponownie połączył siły z The Cult, współpracował także ze Slashem, chociażby w grupie Velvet Revolver. Obecnie muzyk przygotowuje się do premiery debiutanckiego krążka swojego nowego zespołu Kings of Chaos. W ramach promocji Matt udzielił wywiadu, w którym zdradził, czy chciałby powrócić do Guns N' Roses.

Matt Sorum zainteresował się grą na perkusji bardzo wcześnie, bo już w wieku 4 lat! Ogromne wrażenie zrobił na nim Ringo Starr i występ The Beatles w programie "The Ed Sullivan Show". W młodości muzyk był członkiem licznych grup, przełomem okazał się być rok 1988, kiedy to został zwerbowany do gry na debiutanckim albumie Y Kant Tori Read. Już rok później Sorum został perkusistą The Cult, z którym wyruszył w trasę koncertową. 

W 1990 roku zespół Guns N' Roses wszedł do studia, by rozpocząć nagrania do nowego albumu. Niezdolny do pracy był Steven Adler, który zmagał się z poważnym uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Ostatecznie perkusista został wyrzucony ze składu, a jego miejsce zajął Matt, który zagrał na Use Your Illusion I & II oraz "The Spaghetti Incident?". W 1997 roku, w wyniku konfliktu z Axlem Rosem, Sorum opuścił zespół. W kolejnych latach perkusista ponownie dołączył na krótko do The Cult i nawiązał współpracę ze Slashem, z którym współtworzył supergrupę Velvet Revolver, której wokalistą był Scott Weiland. Matt Sorum nagrał także w ramach kariery solowej dwa albumy, a teraz działa w ramach nowej formacji, Kings of Chaos. 

Czy Matt Sorum chciałby wrócić do Guns N' Roses?

To właśnie w ramach promocji tego projektu perkusista udzielił wywiadu MetalSucks. W rozmowie Sorum został zapytany o to, czy byłby w stanie wrócić do składu Guns N' Roses, gdyby zwrócili się do niego w tej sprawie Slash, Duff i Axl. Warto pamiętać o tym, że Matt nie został zaproszony do reaktywacji formacji, która miała miejsce w 2016 roku i nie wiedział nic na jej temat, choć był w stałym kontakcie z gitarzystą i basistą. Próbował namówić obu, by wsparli jego udział w powrocie Gunsów, rolę perkusisty pełni jednak obecnie Frank Ferrer. Odpowiedź Matta jest dość jednoznaczna.

AC/DC - najpopularniejsze numery legendy rocka / Eska ROCK

Cóż, naprawdę nie wiem. To znaczy, słuchaj, trzeba brać rzeczy takimi, jakie są, dzień po dniu, prawda? Dokonałem wielu zmian w moim życiu w oparciu o to, co dla mnie dobre. I te zmiany dotyczą również tego, co jest właściwe w danej chwili, a także w kontekście tego, co dzieje się dla wszystkich zaangażowanych. Mogę ci powiedzieć, że nie siedzę przy telefonie, czekając na telefon, z pytaniem, czy dołączę do Guns N' Roses, lub coś w tym stylu. Idę do przodu ze swoim życiem i cieszę się nim niezmiernie. Kocham to, co robię teraz i to mi wystarcza. Ale nigdy nie wiesz wszystkiego. Nauczyłem się, że w życiu nigdy nic nie wiadomo i żeby nigdy nie mówić nigdy, ponieważ nie wiadomo, jakie zwroty akcji czyhają za zakrętem. Ale nie, czekam na to wszystko, co jest dla mnie dobre - odpowiedział na pytanie Matt.