Czy ludzie będą pamiętać o Deep Purple za 50 lat? Ian Paice: Mam nadzieję, że będą wspominali nasze najlepsze nagrania

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

Wiadomości

Czy ludzie będą pamiętać o Deep Purple za 50 lat? Ian Paice: "Mam nadzieję, że będą wspominali nasze najlepsze nagrania"

Perkusista Ian Paice liczy na to, że za 50 lat ludzie nadal będą słuchać muzyki Deep Purple. – Myślę, że niektóre z płyt mają ten czynnik łączący pokolenia – przyznał w jednym z najnowszych wywiadów.

Ian Paice o spuściźnie Deep Purple

Deep Purple to jeden z najważniejszych zespołów w historii rocka. Perkusista Ian Paice, który ma najdłuższy staż w grupie (występuje w niej od 1968 roku), w nowym wywiadzie został zapytany o spuściznę Purpli. Muzyk, w rozmowie z "Showsha", otrzymał pytanie dotyczące tego, jak dorobek formacji będą wspominać ludzie za 50 lat. 

Radio Eska Rock: 10 złotych myśli klasyków rocka. To ponadczasowe sentencje

To trudne pytanie. Mam tylko nadzieję, że ludzie będą wspominali nasze najlepsze nagrania, ponieważ nie wszystko, co zrobisz przez całą karierę, jest tak dobre, jak byś tego chciał. Taki niesamowity artysta, jak Prince nagrywał świetne płyty, potem przeciętne, a następnie znów stworzył coś świetnego. To prawie tak, jakby wtedy kiedy skończyły mu się pieniądze, nagrywał świetny album – powiedział Paice. 

Dodał także, że ma nadzieję, że za 50 lat ludzie będą w stanie odnaleźć coś dla siebie w utworach Deep Purple. 

– Myślę, że niektóre z płyt mają ten czynnik, który łączy pokolenia. Wykracza to poza ramy czasowe. Mam nadzieję, że jest to nadal możliwe w przypadku naszej muzyki w przyszłości – wyjaśnił perkusista 

Dyskografię Deep Purple, na ten moment, zamyka album "Turning To Crime", który ukazał się w 2021 roku. Na płycie znalazły się covery takich wykonawców, jak Bob Dylan, Cream czy The Yardbirds. 

Oto 10 najlepszych zespołów rockowych. Które grupy znalazły się w czołówce?: