Czy Bryan Adams mógł ocalić księżną Dianę? Ponoć próbował jej pomóc

i

Autor: Wikipedia

Czy Bryan Adams mógł ocalić księżną Dianę? Ponoć próbował jej pomóc

2023-12-11 13:04

Niedawny wywiad z artystą odbił się szerokim echem po mediach USA i Wielkiej Brytanii. Jesteśmy świeżo po światowej premierze połowy 6. sezonu głośnego serialu „Crown” o życiu królowej Elżbiety, gdzie właśnie przypomniano dramat uwielbianej na całym świecie Diany i jej śmierć. Kanadyjski wokalista miał okazję poznać ją osobiście.

Autor takich przebojów jak „Run to You” czy „Summer of ‘69” ma także w swoim dorobku utwór pod tytułem „Diana” poświęcony jej małżeństwu z księciem Karolem (dziś królem Karolem III).

Okoliczności napisania tego utworu wspominał w wywiadzie z The Sunday Times. Adams został przedstawiony Dianie podczas podróży lotniczej już po wydaniu piosenki. Gdy zapytał ją o nią odpowiedziała, że owszem słyszała, ale chętnie posłucha ponownie. Bryan wysłał jej zatem nagranie do Kensington Palace, a w odpowiedzi otrzymał zaproszenie na herbatę. Przekonuje, że księżna nie była skłonna do zwierzeń, a ich przyjaźń rozwinęła się z czasem. Zastrzegał jednak już w wywiadach wcześniejszych, w kontrze do wielu plotek, że z tej przyjaźni nigdy nie wytworzył się romans. Czy rzeczywiście podczas rozmów przy herbacie w Kensington Palace mógł próbować ocalić kobietę od nieszczęśliwego losu?

- Możliwe, odrobinę – odpowiedział lakonicznie.

Kawałek „Diana” opowiada historię zakochanego w mężatce mężczyzny, który daje jej do zrozumienia, że może znaleźć z nim szczęście. Podmiot liryczny nazywa ją „królową swoich snów”. Mąż w tej piosence nie ma imienia, jednak wielu dziennikarzy pisało, że zbieżność z księżną Dianą nie jest przypadkowa. Po jej śmierci Adams przestał wykonywać ten kawałek, jak sam mówił z szacunku dla niej i jej dzieci.

Marta Niedźwiecka - stworzyła podcast "O zmierzchu", teraz grzebie w głowie Marcina Mellera! / Mellina #45