Czego słucha Szymon Marciniak i jego ekipa? Sędziowie stawiają na rockowe brzmienia!

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/REPORTER Jakiej muzyki słucha Szymon Marciniak?

Czego słucha Szymon Marciniak i jego ekipa? Sędziowie stawiają na rockowe brzmienia!

2023-01-09 12:19

Szymon Marciniak to bez wątpienia jedno z najgłośniejszych nazwisk 2022 roku. Najwyżej oceniany polski arbiter, który sędziował finałowy mecz Mistrzostw Świata w Katarze, cieszy się wielką sympatią kibiców, a dzięki temu osiągnięciu także osób, które niekoniecznie interesują się piłką nożną. Jak wygląda muzyczna odsłona Szymona Marciniaka i jego ekipy?

Szymon Marciniak to pochodzący z Płocka sędzia piłkarski. Choć sport towarzyszył mu od najmłodszych lat, to początkowo pod postacią kolarstwa, piłka nożna pojawiła się w życiu Marciniaka, gdy ten miał 15 lat. Początkowo sam był graczem, jednak po latach określił się mianem 'troublemakera" - po potyczce słownej z jednym z sędziów sam zdecydował się na rozpoczęcie kariery w tym zawodzie. Profesjonalnie zajął się sędziowaniem w wieku 25 lat, swój pierwszy mecz w Ekstraklasie poprowadził mając 28 lat, w 2011 roku zaś zadebiutował jako sędzia międzynarodowy. W grudniu 2022 roku Marciniak otrzymał nominację na arbitra głównego finału Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, pomiędzy Argentyną a Francją, który odbył się 18 grudnia. Na początku stycznia zaś sędzia, wraz ze swoim zespołem, został nagrodzony w kategorii Superosiągnięcie Roku w 88. Plebiscycie Przeglądu Sportowego.

Czego słucha Szymon Marciniak i jego ekipa? Sędziowie stawiają na rockowe brzmienia!

A jak wygląda muzyczne oblicze Szymona Marciniaka i jego ekipy? Tuż przed długim styczniowym długim weekendem, w social mediach "Łączy nas piłka" pojawił się post, pokazujący, jak wygląda playlista sędziów. Okazuje się, że stawiają oni na rockowe klimaty! Na liście znalazły się takie numery jak Blue Monday New Order, Moneytalks AC/DC, Start Me Up The Rolling Stones, London Calling The Clash, We're Not Gonna Take It Twisted Sister, Wszyscy jedziemy Defekt Muzgó czy Poison Alice'a Coopera. Czego jeszcze słuchają Szymon Marciniak, Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki? Sprawdź poniżej!

AC/DC - najpopularniejsze numery legendy rocka / Eska ROCK