AC/DC

i

Autor: Materiały prasowe

zestawienia

Czego ludzie słuchają na imprezach? AC/DC zdominowało rockowe zestawienie!

2024-06-20 13:23

Przywoływaliśmy już naprawdę przeróżne wyniki badań, dotyczące tego, jakiej muzyki, jakich artystów czy po jakie gatunki ludzie sięgają w określonych sytuacjach, jak pogrzeby, śluby czy chociażby podczas seksu. A czego słucha się na imprezach? Ten aspekt również postanowiono sprawdzić i odpowiedź główna jest jedna - AC/DC!

Po muzykę sięga się, gdy ma się określony poziom emocji - ma się dobry czy zły humor, a może jest się smutnym, czy wręcz w ekscytacji, ale też w określonych życiowych sytuacjach, które da się nazwać wprost.

Całkiem niedawno pisaliśmy o tym, jacy artyści, jakie piosenki i jakie gatunki najczęściej trafiają na playlisty, które reklamowane są jako idealne do seksu. Z badania, przeprowadzonego przez ZipHealth wynika, że jeśli chodzi o rockowe brzmienia, to najlepiej w łóżku sprawdza się muzyka Deftones, ale też Arctic Monkeys, System of a Down, Slipknot, a skupiając się konkretnie na określonych piosenkach, to oczywiście Closer od Nine Inch Nails. Tym razem postanowiono sprawdzić, czego ludziom słucha się najlepiej podczas sytuacji, w których pojawia się alkohol.

Iggy Pop był o krok od dołączenia do AC/DC!

AC/DC do kieliszka?

Tym razem to Whiskey Flask & Barrel postanowił zająć się analizą dostępnych na platformie Spotify playlist, których nazwa wskazuje, że miałyby one być najlepsze na imprezę czy wprost, do "kieliszka". Wyniki podzielono ze względu na gatunki i wynika z nich jasno, że jeśli chodzi o brzmienie rockowe, to zwycięzca może być tylko jeden - AC/DC!

Australijskiej legendzie udało się umieścić aż trzy piosenki w Top 5 najlepszych rockowych kawałków do imprezowania i są to odpowiednio Thunderstruck (miejsce pierwsze), Highway to Hell (kolejna pozycja) i Back in Black (miejsce czwarte). Piątkę uzupełniają Sweet Home Alabama Lynyrd Skynyrd pozycja numer trzy) i Hotel California The Eagles na miejscu piątym. "Najgłośniejszy zespół na świecie" znalazł się na pierwszym miejscu listy najczęściej słuchanych przy zabawie artystów rockowych, a na tej pojawili się także m.in. Queen, The Rolling Stones, Red Hot Chili Peppers, Nirvana czy Guns N' Roses. Jeśli chodzi o brzmienie alternatywne, tu na liście znaleźli się m.in. Kings of Leon, Foo Fighters czy Gorillaz. Pełne wyniki dostępne są TU.

Oto ciekawostki o albumie "Back in Black":

Listen on Spreaker.