Courtney Love: Kurt chciał być jak Madonna

i

Autor: PHOTOlink/Everett Collection/East News/AKPA Courtney Love w zaskakujących słowach o Kurcie Cobainie

wypowiedzi muzyków

Courtney Love: "Kurt chciał być jak Madonna". Co ma na myśli wdowa po liderze Nirvany?

2024-04-02 12:26

W tym roku obchodzimy niezwykle smutną rocznicę - trzydzieści lat, odkąd samobójstwo popełnił Kurt Cobain. Pomimo upływu takiego czasu, o muzyku co i rusz robi się głośno, a to bardzo często ze względu na wypowiedzi wdowy po artyście, Courtney Love. Jakiś czas temu liderka Hole ponownie zaskoczyła wyznaniem!

Kurt Cobain na zawsze zapisał się w historii muzyki. Utalentowany kompozytor, autor tekstów, wokalista i gitarzysta, ale także osoba, która przez całe życie zmagała się z problemami zdrowotnymi i demonami, które ostatecznie doprowadziły do jego śmierci. Lider i frontman Nirvany zmarł śmiercią samobójczą 5 kwietnia 1994 roku. Choć za chwilę od tego tragicznego zdarzenia minie trzydzieści lat, to o Kurcie okazjonalnie robi się głośno, głównie ze względu na to, co na jego temat ma do powiedzenia wdowa, Courtney Love.

Najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów

Kurt Cobain chciał być jak Madonna? Co to właściwie oznacza?

Jakiś czas temu Love była gościnią podcastu "60 Songs that Explain the '90s". Poza tym, że liderka grupy Hole zdradziła w nim kilka alternatywnych pomysłów, jakie Kurt miał na tekst słynnego Smells Like Teen Spirit, to zaskoczyła także pewnym porównaniem. Love powiedziała, że jej mąż tak naprawdę chciał być jak... Madonna! 

W czasach, gdy Nirvana znajdowała się na szczytach popularności, Madonna cieszyła się już mianem "Królowej Popu", artystki niezwykle ambitnej, której działania na zawsze zmieniły oblicze muzyki pop. Love, choć w latach 90. pozostawała w otwartym konflikcie z gwiazdą, jest zdania, że jej mąż, swoją przebiegłością, pomysłami, bystrością, ambicją i chęcią zdobycia uznania i sławy, był jak odzwierciedlenie Madonny, jednak w innych czasach i jako reprezentant innego gatunku.

Sprawdź poniżej ciekawostki o albumie "In Utero"!