Co robią gwiazdy rocka po godzinach? 9 przykładów ciekawego hobby u muzyków

i

Autor: Pixabay

zestawienia

Co robią gwiazdy rocka po godzinach? Oto najlepsze przykłady ciekawego hobby u muzyków

2024-05-06 14:46

Dla wielu artystów rockowych to muzyka jest hobby i nie zarabiają na niej tyle, by móc zrezygnować z pracy. Jednak ci najwięksi koncerty i sesje nagraniowe wpisują w swoje warunki zatrudnienia. Dlatego często mają inne pasje, które pozwalają im wyczyścić głowę i odpocząć. Czym się zajmują? Sprawdźcie.

Skoro twoim zawodem jest granie potężnych koncertów i poruszanie tłumów, co może być hobby, które pozwala ci odpocząć? Wędkowanie? Kółko brydżowe? Może sklejanie modeli albo ceramika? Spokojny relaks wydaje się średnio pasować do wizerunku szalonych rockersów, ale jak się okazuje po godzinach nie zawsze są tak imprezowi. Sprawdźmy, czym się zajmują.

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

1. Alice Cooper – golf

Tak jest. Człowiek, który jako pierwszy na scenie potrafił ściąć sobie gilotyną, spalić na krześle elektrycznym, zamknąć w szpitalu psychiatrycznym, a jego koncerty przyprawiały o palpitację przerażonych rodziców dzieciaków już od lat 70-tych, po godzinach bardzo lubi się odprężyć na polu golfowym. Wspominał w wywiadach, że ta pasja pomogła mu między innymi w walce z alkoholizmem.

2. ZZ Top – Billy Gibbons – stare samochody

To, że muzyka ZZ Top jest idealna do jazdy nie jest żadną tajemnicą. Billy Gibbons jednak nie tylko umie pisać muzykę do jazdy. Samochody to jego drugie życie, kocha stare maszyny, daje im nowe życie. W tym wypadku jeśli chodzi o image to hobby, muzyka i styl Gibbonsa uzupełniają się idealnie.

3. Tool - Maynard James Keenan – winiarstwo

Wokalista Tool ma w Arizonie niewielką winnicę, gdzie realizuje swoją pasję. Uważa, że to sposób na odzyskanie spokoju, sensu, połączenia z własną kreatywnością i pracą u podstaw. Jednocześnie podkreśla, że chciałby w ten sposób zachować pewien rodzaj kontaktu ze swoimi korzeniami i pozostawić po sobie coś dla rodziny, co będzie ona mogła kontynuować.

4. Iron Maiden – Steve Harris – piłka nożna

Harris to Brytyjczyk w każdym calu, także pod względem miłości do piłki nożnej. Od zawsze związany z klubem West Ham, jego logiem ozdobił nawet sygnowany przez siebie model gitary basowej. Steve zaraził pasją resztę składu, dlatego cały skład i techniczni stworzyli drużynę, a w każdym kraju, gdzie koncertują, zawsze znajdują czas na mecz z lokalnymi piłkarzami.

5. RATM – Tom Morello – Dungeons & Dragons

Mistrz gitarowych eksperymentów i etatowy rebeliant gdy schodzi ze sceny i przestaje walczyć z najgorszymi formami kapitalizmu zasiada z przyjaciółmi do gry. Walczą ze złem, przezywają przygody, przechodzą przez mroczne lochy, zamczyska, podziemia, rzucają czary i ratują fantastyczne światy. Tom kocha gry RPG, a jego ulubioną jest Dungeons and Dragons.

6. Motorhead – Lemmy Kilmister – pamiątki historyczne

Lemmy nigdy nie był „po godzinach”. Nie miał drugiej twarzy, zarezerwowanej dla najbliższych. Był Lemmym zawsze i wszędzie i za to właśnie rockowa społeczność bo pokochała. Jednak poza rock’n’rollem, amfetaminą i alkoholem miał kilka pasji. Jedną z największych była historia. Zaczytywał się książkami, oglądał filmy dokumentalne, a w swoim mieszkaniu miał ogromną kolekcję militariów i pamiątek z czasów II wojny światowej. Niektórzy zarzucali mu nazistowskie sympatie, jednak nic bardziej mylnego. Były to po prostu kolejne ciekawostki historyczne, które go pociągały, bo ideologicznie już od czasów Hawkwind miał swoje własne zasady, które dalekie były od każdej formy niebezpiecznych ekstremizmów.

7. The Rolling Stones – Ron Wood – znaczki

Genialny gitarzysta w przerwach od bycia gwiazdą rocka zbiera znaczki pocztowe. Jeśli pierwszy raz o nich czytacie, to podpowiem: takie kolorowe przyklejane na listy, kartki pocztowe i paczki papierowe prostokąciki z ładnymi obrazkami i ząbkami na krawędziach. Historia tej pasji jest podobna do opowieści o Alice Cooperze i golfie. Znaczki okazały się sposobem na utrzymanie trzeźwości o długotrwałym odwyku.

8. Jack White – taksydermia

Ten to zawsze jest pod prąd. Jak grać muzykę – to wzoruje się na dawnych mistrzach i kompletnie olewa nowoczesne trendy. Jak być wydawcą muzycznym – to oczywiście na płytach winylowych, które choć piękne, są jednak nośnikiem drogim, trudnym w produkcji i nie ma szans z internetowym streamingiem. Jeśli chodzi o hobby – tu także musiał iść swoją stroną, na przekór wszystkim. Mógłby łowić ryby, jeździć konno, zbierać znaczki, albo nie wiem, grać w kręgle? Nie, nie Jack White. To by było za proste. White zajmuje się po godzinach taksydermią czyli sztuką preparowania zwłok zwierzęcych. Ma pokaźną kolekcję wypchanych zwierzaków, w tym głowę słonia, małą żyrafę, pawia oraz hieny.

9. Bill Wyman - Bill Wyman's Rhythm Kings – amatorska archeologia

Znany przede wszystkim z występów z The Rolling Stones Wyman zapisał się także w historii rocka ze swoim zespołem Rhythm Kings. Po godzinach lubi wybrać się na wycieczkę z ulubionym detektorem metalu i poszukiwać skarbów. Ma nawet swój własny autorski sygnowany model wykrywacza. Wydał także swego czasu książkę o archeologii.

Oto TOP5 rockowych i metalowych kawałków, zainspirowanych przez "Gwiezdne Wojny":