Tool

i

Autor: mat. prasowe

Wiadomości

Były basista Toola wspomina, jakie wskazówki dawał Justinowi Chancellorowi. "Wydawał się dość zdenerowany"

Paul D'Amour, który grał w przeszłości w zespole Tool, opowiedział w jednym z ostatnich wywiadów, jakie wskazówki dawał swojemu następcy, Justinowi Chancellerowi. – Zaprosiłem go więc do mojego domu, usiadłem z nim na kanapie i pokazałem mu, jak grać te utwory – wspominał.

Były basista Toola wspomina, jakie wskazówki dawał swojemu następcy

Formacja Tool powstała w 1990 roku. Przez pierwsze lata, aż do 1995, w zespole na basie grał Paul D'Amour. Muzyk odszedł jednak z grupy przed wydaniem drugiego studyjnego albumu "Ænima" (1996), który stał się zresztą punktem zwrotnym w karierze Toola.

Na jego miejsce zatrudniono Justina Chancellora, który w grupie gra aż po dziś dzień. D'Amour, w wywiadzie dla "Bass Player", wspomniał, jakich wskazówek udzielał swojemu następcy w zakresie brzmienia zespołu. 

10 najlepszych zespołów rockowych. Które grupy znalazły się w czołówce?

W zasadzie, kiedy opuściłem zespół, Justin był moim przyjacielem. Zaprosiłem go więc do mojego domu, usiadłem z nim na kanapie i pokazałem mu, jak grać te utwory – wyjaśnił. 

To jednak nie wszystko. D'Amour pokazał także Chancellorowi z jakiego sprzętu korzysta. Wszystko po to, aby utrzymać charakterystyczne brzmienie Toola wówczas wypracowane. 

Pokazałem mu, jak powstają te wszystkie dźwięki [...], jak do tego podchodzę. Szczerze chciałem, żeby odniósł duży sukces, ponieważ wydawał się dość zdenerwowany – dodał D'Amour. 

Choć na krążku "Ænima" nie słyszymy gry D'Amoura, to ma on swój udział w stworzeniu całości. Jest bowiem współautorem pięciu utworów: "Stinkfist", "Eulogy", "H.", "Pushit" oraz "Ænema". 

Tool powraca do Polski

Zespół, po raz kolejny, w tym roku odwiedzi nasz kraj. W ramach trasy po Starym Kontynencie zawitają także do Krakowa. Muzycy wystąpią 11 czerwca w Tauron Arenie. Gościem specjalnym będzie z kolei Night Verses. Bilety na krakowski koncert Toola cały czas są dostępne w sprzedaży. 

Najpopularniejsze rockowe albumy na Spotify. Oto TOP10: