Bruce Springsteen będzie miał swój własny dzień! Rodzinny stan artysty tak świętuje jego urodziny!

i

Autor: Janet Mayer / Splash News/EAST NEWS Ogłoszono Dzień Bruce'a Springsteena

Bruce Springsteen będzie miał swój własny dzień! Rodzinny stan artysty tak świętuje jego urodziny!

2023-04-19 14:12

Istnieje wiele sposobów na uhonorowanie artysty, który w trakcie kariery odniósł wielki sukces - nagrody, tytuły naukowe, klucze do miasta, budowanie pomników czy rzeźb, ale też... organizacja dnia gwiazdy! Taki właśnie zaszczyt spotkał Bruce'a Springsteena! Rodzinny stan artysty zdecydował się w wyjątkowy sposób świętować dzień jego urodzin.

Bruce Springsteen urodził się 23 września 1949 roku w Long Branch w New Jersey. Karierę rozpoczął w 1964 roku, gdy po zobaczeniu w telewizji występu The Beatles zdecydował się kupić gitarę, co nakłoniło go do założenia zespołu Rogues, z którym grał w lokalnych klubach. Następnie w latach 1969-1971 był członkiem grupy Child, która następnie zmieniła nazwę na Steel Mill. Przełomem okazał się rok 1972, kiedy to powstała formacja, dziś znana pod nazwą E Street Band. Debiutancki solowy album Bruce'a, zatytułowany Greetings from Asbury Park, N.J., ukazał się już rok później, a pierwszy duży sukces nadszedł wraz z ukazaniem się wydawnictwa Born to Run, największy sukces komercyjny artysty przypada zaś na lata 80., a to za sprawą kultowego już Born in the U.S.A. W 1994 roku muzyk wygrał swojego pierwszego Oscara, za utwór Streets of Philadelphia, nagranego na potrzeby filmu z Tomem Hanksem w roli głównej. Obecnie Bruce ma na koncie dwadzieścia jeden albumów studyjnych, z czego ostatni, zatytułowany Only the Strong Survive, ukazał się w 2022 roku.

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Dzień Bruce'a Springsteena!

Bruce Springsteen uchodzi za jednego z najważniejszych amerykańskich artystów, tworzących w tzw. "erze albumów". Ma on na koncie nie tylko Oscara, ale też dwa Złote Globy, nagrodę Tony czy dwadzieścia statuetek Grammy. Stan New Jersey nie ukrywa dumy ze swojego wybitnego mieszkańca - gubernator tego stanu, Phil Murphy ogłosił, że dzień urodzin artysty, czyli 23 września, będzie od dziś już na zawsze znany jako Dzień Bruce'a Springsteena! Uzasadniając swoją decyzję polityk wymienił osiągnięcia "The Bossa".

Prawdę mówiąc, znam swoje miejsce w hierarchii New Jersey. W końcu mogę być 56. osobą, która zostanie nazwana „gubernatorem”, ale zawsze będzie tylko jeden "Boss" - powiedział gubernator Phil Murphy.