Bring Me The Horizon z zapowiedzią albumu. Czas na nową erę

i

Autor: Wikimedia Commons/Fred Gasch (Mr. Rossi)

Wiadomości

Bring Me The Horizon z zapowiedzią albumu. "Czas na nową erę"

Wygląda na to, że w tym roku ukaże się nowy album formacji Bring Me The Horizon. Zespół opublikował właśnie w mediach społecznościowych zapowiedź całości. I poinformował, że "czas na nową erę".

Nowy album Bring Me The Horizon coraz bliżej!

Fani Bring Me The Horizon powoli mogą zacierać ręce. Wygląda na to, że premiera albumu zatytułowanego "Post Human: NeX Gen" zbliża się wielkimi krokami. Pierwotnie krążek miał się ukazać we wrześniu ubiegłego roku, ale do tego ostatecznie nie doszło. Nie dotrzymano także kolejnego terminu, a mianowicie stycznia 2024. 

Grupa jednak, w mediach społecznościowych, udostępniła w środę, 10 kwietnia, klip z zapowiedzią, że "nadchodzi czas na nową erę". 

Nu metalowe kapele wszech czasów / Eska ROCK

We wspomnianym, dość futurystycznym, wideo robot mówi następujące słowa: "Trzymasz się swojej wirtualnej tożsamości, jakby była twoją duszą. To żałosne. Jestem tu po to, aby zetrzeć pozostałości po twoim istnieniu. Wszystkie te myśli, te wspomnienia, to tylko ulotne echo w nieskończonej pustce. I tak po prostu przestajesz istnieć w cyfrowym świecie. Zwykła plama wymazana z annałów cyberprzestrzeni. Żegnaj, nic nieznacząca treść. Czas na nową erę. Inicjowanie NeX GEN". 

Na końcu klipu pojawia się także następujący komunikat zapisany małymi literami: "KOŚCIÓŁ GENXSIS zaprasza na wieczór w YOUTOPIA za pośrednictwem NeX GENX. Istnieje dom poza naszymi kościami. P.H. II ???/???/2024". Oznacza to, najprawdopodobniej, że nowy album grupy w tym roku ujrzy światło dzienne. 

Tak prezentuje się cała zapowiedź od Bring Me The Horizon udostępniona w mediach społecznościowych: 

W marcu tego roku o nowym albumie muzycy BMTH mówili w rozmowie z "NME". – Za każdym razem, gdy myślimy, że już wszystko jest gotowy, pojawia się kolejna piosenka i mówię: "Och". Ale to będzie naprawdę bardzo dobre. To będzie jak najlepszy album wszech czasów. Więc warto poczekać – wyjaśniał wówczas Oli Sykes, wokalista zespołu. – Brzmi naprawdę dobrze i jesteśmy z tego powodu zadowoleni. Wymaga to wszystko czasu, nieprawdaż? Nie można się spieszyć – dodawał z kolei perkusista Mat Nicholls. 

Bring Me The Horizon ponownie zagra w Polsce

Wciąż więc nie wiadomo, kiedy na rynku ukaże się "Post Human: NeX Gen". Jasne jest natomiast to, że w tym roku formacja Bring Me The Horizon odwiedzi, po raz kolejny, nasz kraj. Zespół będzie jednym z headlinerów tegorocznej edycji Mystic Festivalu, która odbędzie się w dniach 5-8 czerwca w Gdańsku. BMTH zagra ostatniego dnia na głównej scenie festiwalu. 

Oprócz Bring Me The Horizon na terenie gdańskiej Stoczni zagrają w tym roku także m.in. Megadeth, Machine Head, Bruce Dickinson, Kerry King, Accept czy Kreator.

10 najlepszych utworów z metalem w tytule: