Brian Welch (Korn) tłumaczy, dlaczego gra metal: Tak nakazał mi Bóg

i

Autor: Jason Sheldon/Shutterstock/Rex Features/East News Członek zespołu Korn o swojej wierze

wypowiedzi muzyków

Brian Welch (Korn) wytłumaczył, dlaczego gra metal: "Tak nakazał mi Bóg"

2024-06-18 11:49

Historia Briana Welcha w zespole Korn jest nieco zawiła, gitarzysta pozostaje jednak jego stałym członkiem już od dziesięciu lat. Nie jest żadną tajemnicą fakt, że muzyk nawrócił się na wiarę chrześcijańską i w kwestii religijności jest niezwykle gorliwy. Okazuje się, że na tyle, że nawet wiarą jest w stanie tłumaczyć fakt tego, czym zajmuje się na co dzień!

Brian Welch jest jednym ze współzałożycieli zespołu Korn. Gitarzysta pozostawał jego stałym członkiem i brał udział w nagraniach najsłynniejszych płyt, z debiutem, Follow the Leader Untouchables na czele. Na początku lat 2000. w życiu muzyka zaszła istotna zmiana - został on chrześcijaninem i w 2005 roku zdecydował się opuścić formację, by skupić się na karierze solowej. W jej ramach wydał album Save Me from Myself. Siedem lat po odejściu Welch po raz pierwszy dołączył do Korn na scenie, a już w maju 2013 roku oficjalnie ogłosił powrót do zespołu, którego stałym członkiem pozostaje do dziś.

Nu metalowe kapele wszech czasów / Eska ROCK

Czy wiara i metal idą ze sobą w parze?

Wielu fanów zadaje sobie pytanie, czy wiara chrześcijańska i granie w zespole nu metalowym nie stoją ze sobą w jakimś stopniu w sprzeczności. Welch postanowił wyjaśnić tę kwestię jakiś czas temu i w wywiadzie dla "Abel to Do Everything" Brian powiedział, że często spotyka się z pytaniami o tym, jak łączy religijność i pasję do metalu. Gitarzysta wyjaśnił, że jest w stanie bardzo umiejętnie godzić ze sobą te dwa obszary, do tego jest w pełni przekonany, że tego właśnie chce dla niego Bóg, a on nie może mu się sprzeciwić. Welch zobrazował to bardzo konkretnym przykładem i przywołał wers z Biblii. 

Ludzie pytają mnie: "Jak możesz grać metal i być uduchowiony, jednocześnie podążać za Jezusem i tak dalej". Całkowicie to rozumiem. Pomyślałem, jak jest napisane w Biblii jest napisane: „Krzyczcie na chwałę Pana!". A czym jest metal, krzykiem - powiedział gitarzysta w wywiadzie.

Oto, jakie ciekawostki skrywa album "Follow the Leader":