Brian May wydał nową piosenkę! Floating in Heaven to oda do kosmicznego świata!

i

Autor: Screen z Instagrama/brianmayforreal Legendarny muzyk świętuje wyjątkowe kosmiczne wydarzenie

Brian May wydał nową piosenkę! "Floating in Heaven" to oda do kosmicznego świata!

2022-07-13 14:06

Brian May powszechnie znany jest oczywiście jako legendarny gitarzysta grupy Queen. Nie każdy jednak wie, że muzyk z wykształcenia jest astrofizykiem - w 2007 roku May zdobył nawet doktorat w tej dziedzinie! Nie dziwi więc, że artysta właśnie dołączył do założyciela 10cc Grahama Gouldmana, aby uczcić pierwsze historyczne zdjęcia dostarczone przez kosmiczny teleskop Jamesa Webba nowym utworem i teledyskiem. "Floating in Heaven" to prawdziwa oda do kosmicznego świata!

Brian May to jeden z najbardziej uznanych gitarzystów na świecie, współzałożyciel legendarnej grupy Queen, kompozytor, wokalista, autor tekstów i producent muzyczny. Choć artysta najbardziej znany jest ze swojej działalności muzycznej, to nie każdy wie, że drugą jego wielką pasją jest… astronomia! W 2007 roku May uzyskał w Imperial College w Londynie doktorat z astrofizyki, nosi też tytuł „współpracownika zespołu naukowego” misji NASA New Horizons Pluto.

Damian Ukeje w Esce ROCK. "Była obawa, że już nigdy nie zaśpiewam. To mój drugi debiut”

Brian May i jego fascynacja kosmosem

Najbardziej znana piosenka Maya dotycząca kosmosu pochodzi z jednego z najbardziej uznanych albumów Queen, czyli A Night at the Opera. Singiel ‘39, bo to o nim mowa, to opowieść o grupie badaczy kosmosu, którzy wracają do domu, aby odkryć, że podczas rocznej podróży na Ziemi minęło stulecie. Pierwszego dnia 2019 roku gitarzysta wypuścił utwór New Horizons z okazji przelotu sondy kosmicznej tuż obok Pasa Kuipera.

Nie ma nic bardziej ekscytującego w świecie eksploracji niż udanie się do miejsca, o którym nic nie wiesz. Niebo jest granicą tego, co możemy wiedzieć. - mówi May o swojej fascynacji kosmosem.

“Floating To Heaven” czyli oda do kosmicznego świata od Briana Maya!

Teraz Brian May podjął się współpracy z innym entuzjastą kosmosu, frontmanem 10cc Grahamem Gouldmanem. Napisany przez Gouldmana singiel Floating to Heaven został stworzony, aby uczcić historyczne ujawnienie zdjęć Teleskopu Jamesa Webba. Utwór miał swoją specjalną premierę 12 lipca i zbiegła się ona z wyczekiwanym wydaniem pierwszych zdjęć przywiezionych na Ziemię przez JWST. Posłuchajcie kompozycji teraz!