Brian May

i

Autor: Rex Features/East News

Wiadomość

Brian May wskazał ulubiony riff Deep Purple. I nie chodzi o "Smoke on the Water"!

Brian May wskazał, w jednym z ostatnich wywiadów, najlepszy riff w dorobku Deep Purple. Wielu pewnie myślało, że będzie to "Smoke on the Water". Nic bardziej mylnego.

Brian May wskazał najlepszy riff Deep Purple

Brian May, gitarzysta zespołu Queen, został ostatnio zapytany o ulubiony riff Deep Purple. Często odpowiedzią na takie pytanie jest... "Smoke on the Water", o którym Lars Ulrich, perkusista Metalliki, powiedział, że właśnie ten riff, który zagrał Ritchie Blackmore, zdefiniował muzykę hardrockową

May wskazał jednak zupełnie inny utwór. 

Na czym polega wyjątkowość gitary w "Bohemian Rhapsody" Queen?

– Dorastałem wśród tych gości i jestem ich wielkim fanem. Dla mnie "Black Night" jest czymś trudnym do przebicia. Co za potężny riff: jeden z największych i najlepszych w historii. Uwielbiam go grać, grałem go zresztą na scenie z chłopakami – powiedział gitarzysta Queen w rozmowie dla "Classic Rock". 

To jednak nie wszystko. – "Black Night" zawiera jedno z najlepszych przejść perkusyjnych na świecie. Zawsze wywołuje u mnie uśmiech – dodał May.

Deep Purple wyda w tym roku nowy album

Formacja Deep Purple nie tak dawno zapowiedziała wydanie kolejnego studyjnego albumu. Krążek zatytułowany "=1" ukaże się na rynku 19 lipca. Premierę pierwszego singla zaplanowano natomiast na 30 kwietnia.

Przypomnijmy, że muzycy Deep Purple wspomniany krążek będą w tym roku promować na koncercie w Polsce. Grupa zagra 17 października w katowickim Spodku. 

Riffy tych utworów najczęściej wyszukują gitarzyści w sieci: