Brian May i Roger Taylor opowiedzą o orientacji Freddiego Mercury’ego. Wszystko to w ramach… filmu Adama Lamberta

i

Autor: Chad Salvador/Shutterstock/Rex Features/East News/Materiały prasowe - fot. Peter Röshler Nowy projekt filmowy Adama Lamberta z udziałem Briana Maya i Rogera Taylora

muzyczne wiadomości

Brian May i Roger Taylor opowiedzą o orientacji Freddiego Mercury’ego. Wszystko to w ramach… filmu Adama Lamberta

2024-06-17 11:35

Już od dobrych ponad dziesięciu lat Adam Lambert współpracuje z Brianem Mayem i Rogerem Taylorem w ramach formacji Queen + Adam Lambert. Choć projekt nie nagrywa nowej muzyki, to stale koncertuje, a występy te przyciągają tłumy, również wielbicieli Freddiego Mercury'ego. Teraz Lambert postanowił upamiętnić słynnego wokalistę w ramach swojego filmowego projektu.

Gdy w 1991 roku zmarł Freddie Mercury, cały niemal świat spodziewał się rychłego zakończenia działalności zespołu Queen. Tak się jednak nie stało, a Brian May, Roger Taylor, początkowo również John Deacon, kontynuowali pewne projekty wokół grupy. Przełom nadszedł jednak w 1997 roku, gdy basista zdecydował się odejść ze składu, kolejny ważny punkt to rok 2004, kiedy to May i Taylor połączyli siły z wokalistą Paulem Rodgersem. Formacja Queen + Paul Rodgers funkcjonowała przez kolejne pięć lat, wydała również trzy wydawnictwa: płytę The Cosmos Rocks i dwa albumy live: Return of the Champions oraz Live in Ukraine.

Dwa lata po zakończeniu współpracy z muzykiem Free i Bad Company, gitarzysta i perkusista zdecydowali się kontynuować swój pomysł i zaangażować do niego innego wokalistę - znanego z udziału w amerykańskiej odsłonie "Idola" i działalności solowej Adama Lamberta. Projekt ten działa do dziś, skupiając się jednak głównie na koncertowaniu.

Na czym polega wyjątkowość gitary w "Bohemian Rhapsody" Queen?

Filmowy projekt Adama Lamberta

Lambert nie zrezygnował jednak z kariery solowej i pobocznych projektów. Jednym z nich jest film dokumentalny, którego premiera zaplanowana jest na środę 19 czerwca. Mowa o produkcji Out Loud i Proud, zrealizowanej z okazji trwającego obecnie miesiąca dumy. Na jej potrzeby muzyk przeprowadził serię rozmów z ikonami brytyjskiej muzyki, które otwarcie deklarują przynależność do społeczności LGBTQIA+. W ramach filmu wokalista rozmawiał m.in. ze Skin ze Skunk Anansie, ale także z... Brianem Mayem i Rogerem Taylorem!

To właśnie muzyków Queen Lambert postanowił potraktować jako "główne źródła" opowieści o orientacji seksualnej Freddiego Mercury'ego. To właśnie gitarzysta i perkusista powrócą wspomnieniami do czasów i lat, gdy wokalista Queen przesuwał pewne granice i sprawy tabu w świecie muzyki lat 70., 80. i 90.

Spotkanie z moimi kolegami z zespołu Queen, Brianem Mayem i Rogerem Taylorem, było naprawdę wyjątkowe, ponieważ odbyliśmy wiele takich rozmów na osobności, ale możliwość podzielenia się nimi z publicznością jest naprawdę fajna. Freddie to jedna z najbardziej uwielbianych gwiazd rocka wszech czasów i myślę, że widzowie zafascynują się, gdy poznają, jak wyglądała jego seksualność i jak wpływała ona, zarówno na niego samego, jak i na nich wszystkich jako grupę - zapowiada dokument Adam Lambert.

Oto ciekawostki o albumie "Mr. Bad Guy" Freddiego Mercury'ego: