Brian May i Jean-Michel Jarre

i

Autor: Materiały prasowe

ze świata rocka

Brian May i Jean-Michel Jarre połączyli siły! Zobacz fragment KOSMICZNEGO występu

2024-05-15 12:07

Współprace muzyczne to zdecydowanie to, co lubimy szczególnie, a jeśli mamy do czynienia z takimi, to już w ogóle brak słów! W ramach wydarzenia, które jest bardzo bliskie sercu Briana Maya, gitarzysta połączył siły z mistrzem muzyki elektronicznej, Jeanem-Michelem Jarre! Panowie dali naprawdę zapadający w pamięć w występ!

Każdy fan i fanka Briana Maya bardzo dobrze wiedzą o tym, że legenda grupy Queen z wykształcenia jest doktorem astrofizyki. Muzyk ma okazję łączyć muzyczną pasję i swoje naukowe wykształcenie jako współorganizator festiwalu "Starmus". Wydarzenie łączy muzykę, astronomię, sztukę i nauki pokrewne, takie jak biologia i chemia, a jego głównym pomysłodawcą i inicjatorem jest Garik Israelian, astronom z Instytutu Astrofizyki na Teneryfie na Wyspach Kanaryjskich w Hiszpanii, prywatnie pasjonat muzyki. Israelian i May bardzo dobrze się znają - naukowiec był mentorem gitarzysty w czasach, gdy ten pracował nad swoją pracą doktorską, współpraca na polu badawczym zamieniła się w przyjaźń, a jej efektem jest właśnie wspomniany wyżej festiwal.

Na czym polega wyjątkowość gitary w "Bohemian Rhapsody" Queen?

Szczególna edycja festiwalu "Starmus"

W tym roku ma miejsce jego siódma już edycja. Już jakiś czas temu poinformowano, że gościem muzycznym wydarzenia będzie Jean-Michel Jarre! Pionier muzyki elektronicznej wystąpił w ramach koncertu, który odbył się na otwarciu festiwalu, a dokładnie 12 maja.

Koncert ten był darmowy, emitowano go również za pośrednictwem serwisu YouTube. Tak jak wielu i wiele się spodziewało, dwie legendy muzyki zdecydowały się połączyć w jego ramach siły! Brian May dołączył do Jarre'a po około 55 minutach występu artysty (łącznie pokaz trwał aż dwie godziny!). Warto zauważyć, że występ gitarzysty i pioniera muzyki elektronicznej oglądał na żywo 30 tysięczny tłum!

Całe wydarzenie potrwa jeszcze do 17 maja i obfitować będzie w wykłady, panele dyskusyjne, występy muzyczne oraz oczywiście wręczenie Medalu imienia Stephena Hawkinga. Wieczorem w środę 15 maja na "Starmus" wystąpią Panowie z The Offspring i wiadomo już, że również i w tym przypadku Brian May pojawi się gościnnie na scenie!

Sprawdź poniżej najlepsze utwory, które dla Queen napisał Brian May: