Brian May chciał dołączyć do tych zespołów, gdyby Queen się nie udało! Nie wiem, czy by mnie chcieli

i

Autor: Materiały prasowe Brian May chciał być częścią tych zespołów

Brian May chciał dołączyć do tych zespołów, gdyby Queen się nie udało! "Nie wiem, czy by mnie chcieli"

2023-07-30 8:29

Brian May już na zawsze kojarzyć się będzie fanom muzyki z zespołem Queen. Muzyk jest współzałożycielem, gitarzystą, kompozytorem i autorem tekstów największych przebojów formacji. Okazuje się jednak, że May początkowo wątpił w powodzenie Queen na rynku - miał nawet pewne plany awaryjne, na wypadek rychłego niepowodzenia.

Brian May cieszy się obecnie tytułem jednego z najlepszych i najważniejszych gitarzystów na świecie. Muzyk, kompozytor, autor tekstów, wokalista, naukowiec, doktor astrofizyki, aż w końcu współzałożyciel i jeden z liderów legendarnego już zespołu Queen. Artysta działał także solowo i wydał dwa albumy, jedną ścieżkę dźwiękową, cztery EP-ki, w tym kultową Star Fleet Project, która w tym roku obchodzi swoje 40-lecie. Choć dziś, z perspektywy lat, sukces, jaki grupie Queen udało się odnieść na rynku, jest nie do przecenienia, to w samych jej początkach, nawet Brian miał wątpliwości co do tego, w którą stronę może to pójść.

Ikoniczne rockowe teledyski. Te klipy przeszły do historii

Brian May chciał być muzykiem tych formacji!

Pojawiła się więc konieczność stworzenia planu B, czyli znalezienia grup, do których można by spróbować się dostać. W serii pytań i odpowiedzi z fanami dla magazynu "The Guardian", May powiedział, że miał w głowie dwie grupy, których członkiem bardzo chciałby być, gdyby Queen się nie udało. Jako pierwszy wybór gitarzysta postawił na cel już wtedy nieosiągalny, czyli zespół The Beatles, który rozpadł się w 1970 roku. Drugie wskazanie mogłoby być już dużo bardziej możliwe - Brian wspomniał o grupie Led Zeppelin, zaznaczając, że nie wie, czy członkowie zespołu " w ogóle by go u siebie chcieli". May nigdy nie ukrywał. że jest wielkim fanem brytyjskiej formacji, a jej muzyka miała bardzo duży wpływ na QueenFreddie Mercury za to nigdy nie krył podziwu dla umiejętności Roberta Planta.