Artyści, artystki i zespoły, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie!

2024-01-02 11:54

Wielu od dawna wieszczy ciężkim brzmieniom rychły koniec - swego czasu hasło “Rock is dead” było bardzo popularne. Czas mija, a szeroko rozumiana muzyka rockowa ma się naprawdę dobrze - legendy wracają na scenę i nagrywają świetne albumy, a co najważniejsze, rynek podbijają kolejni młodzi artyści, artystki i zespoły, którym w duszy grają rockowe klimaty. Na kogo dziś szczególnie warto zwrócić uwagę? Kto udowadnia, że cięższe brzmienie ma się naprawdę dobrze? Sprawdź w naszej galerii sylwetki 10 osób i grup, dzięki którym rock tak łatwo nie zginie

Kilka lat temu Gene Simmons, basista zespołu Kiss, stwierdził, że rock jest martwy, a winę za to ponoszą przede wszystkim fani, którzy zabili ten gatunek poprzez ściąganie nielegalnej muzyki i kierowanie się w stronę brzmienia hip hopu. Teza Simmonsa od samego początku traktowana jest jako bardzo kontrowersyjna - nie zgadzają się z nią tacy giganci jak Joe Perry, Ozzy Osbourne, muzycy Pearl Jam i Metalliki i wiele innych. Owszem, trudno nie zauważyć, że muzyka rockowa i metalowa zostały zepchnięte na margines, ale nie wygląda to wcale aż tak źle, jak się na pozór wydaje. Artyści grający szeroko pojętą muzykę rockową wydają nowe kawałki, całe płyty, które świetnie sobie radzą na listach przebojów, biją rekordy streamingu i wyświetleń. Choć zdaje się, że pesymistyczne myślenie w tym temacie stało się trochę modne, to warto zmienić podejście, rozejrzeć się i wcale nie trzeba będzie zbyt dużo szukać, by znaleźć artystów, artystki i zespoły, którzy z powodzeniem budują swoje kariery, zajmując się właśnie cięższym brzmieniem.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Nowi artyści, artystki i zespoły, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Na całym świecie bardzo dużo początkujących muzyków postanawia grać szeroko pojętą muzykę rockową. Niestety, wiele z nich działa przez większość swojej kariery w podziemiu (dlatego pamiętajcie też o naszym cyklu “Pozdrowienia od podziemia”, w którym dajemy przestrzeń właśnie takim artystom), a często to właśnie tam zaczyna. Jest jednak spore grono młodych, obiecujących muzyków, artystek i grup, którzy już teraz zyskują rozpoznawalność, podbijają nasz rodzimy rynek lub radzą sobie coraz lepiej na światowych scenach. Sprawdź w naszej galerii sylwetki 10 osób i grup, dzięki którym rock tak łatwo nie zginie.