AC/D

i

Autor: Cindy Barrymore/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Wiadomości

AC/DC przygotowuje się do tegorocznej trasy. W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie obecnego składu zespołu

Już lada dzień ruszy tegoroczna trasa koncertowa zespołu AC/DC po Europie. Muzycy więc intensywnie przygotowują się do nadchodzących występów. W sieci pojawiło się właśnie pierwsze zdjęcie obecnego (koncertowego) składu AC/DC.

Oto pierwsze zdjęcie obecnego składu AC/DC

W połowie lutego tego roku muzycy zespołu AC/DC poinformowali, za pośrednictwem mediów społecznościowych, że wracają na scenę. Grupa ogłosiła trasę koncertową po Europie (niestety, ominie ona nasz kraj). Będzie to pierwsza trasa od 2016. 

Pierwszy tegoroczny koncert zaplanowano na 17 maja w niemieckim Gelsenkirchen. Dlatego też trwają obecnie próby przed nadchodzącymi występami. 

Ostatni koncert AC/DC z Bonem Scottem. Muzyk zmarł trzy tygodnie później

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie obecnego (koncertowego) składu AC/DC. Przypomnijmy, że na scenie zobaczymy wokalistę Briana Johnsona, gitarzystę Angusa Younga, gitarzystę Steviego Younga, perkusistę Matta Lauga oraz basistę Chrisa Chaney'a. 

Czy AC/DC zagra w Polsce?

W tym roku, tak jak już zostało wspomniane, europejska trasa zespołu ominie Polskę. Muzycy AC/DC odwiedzą natomiast m.in. Wielką Brytanię, Holandię czy Włochy. Nieoficjalnie mówi się jednak, że grupa ma powrócić na Stary Kontynent w 2025 roku. Czy tak rzeczywiście się stanie? Przekonamy się o tym zapewne w niedalekiej przyszłości...

Niewątpliwie jednak tegoroczna trasa zespołu już jest sukcesem. Na informację o powrocie AC/DC na scenę czekało wielu fanów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że gdy sprzedaż biletów na nadchodzące koncerty została otwarta, chętnych na wejściówki było mnóstwo. 

W ciągu jednego dnia, jak mówił Chris Dalston z agencji, która współpracuje m.in. z AC/DC, sprzedało się ponad 1,5 miliona biletów!

5 ciekawostek o albumie "Back In Black" AC/DC: