AC/DC - australijski rząd wypuści monety z wizerunkiem grupy z okazji jej 50-lecia!

i

Autor: Materiały prasowe Australia świętuje 50-lecie AC/DC!

AC/DC - australijski rząd wydał monety z wizerunkiem grupy z okazji jej 50-lecia!

2022-10-12 11:03

Już w przyszłym roku zespół AC/DC świętować będzie swoje 50-lecie! Grupa powstała w 1973 roku w Australii i bardzo szybko udało jej się osiągnąć ogromny, światowy sukces. Nic więc dziwnego, że australijski rząd postanowił się przyłączyć do tego wyjątkowego jubileuszu i z tej właśnie okazji wydać monety z wizerunkiem grupy!

Zespół AC/DC został założony dokładnie w listopadzie 1973 roku przez braci Malcolma i Angusta Young w Sydney, w Australii. W pierwszym składzie zespołu znaleźli się także basista Larry Van Kriedt, wokalista Dave Evans i perkusista Colin Burgess. Pierwszy występ formacji, która, idąc za pomysłem siostry założycieli, przyjęła nazwę AC/DC, odbył się w Sylwestra 1973 roku, a już kilka miesięcy później grupa zyskała sobie reputację świetnych wykonawców na żywo. W 1974 roku Evansa zastąpił Bon Scott, już rok później zaś ukazał się debiutancki, wydany tylko na terenie Australii, album AC/DC, zatytułowany High Voltage. Z czasem zespół zrobił międzynarodową karierę, a dziś uchodzi za prawdziwą legendę rockowego grania!

50-lecie AC/DC! Do świętowania przyłącza się australijski rząd!

Już w przyszłym roku minie więc dokładnie pięćdziesiąt lat od chwili powstania zespołu. Choć plany AC/DC na ten wyjątkowy jubileusz nie są jeszcze znane, to już wiadomo, w jaki sposób postanowił świętować australijski rząd! Już po raz trzeci wydane zostały monety inspirowane legendarną formacją - z okazji 50-lecia wypuszczone zostały kolekcjonerskie bilony, przedstawiające gitarzystę Angusta Younga w charakterystycznym, szkolnym mundurku, podskakującego na jednej nodze. Dostępne są dwa wzory monet, z czego w jednym zostały one wystylizowane na płyty i pokazywane są w opakowaniu, przypominającym walizkę koncertową. Jak dokładnie się prezentują? Można je zobaczyć pod linkiem.

Artyści, którzy powinni wydać nowy album w 2023 roku - zagranica