100 uczniów zagrało Stairway to Heaven Led Zeppelin. Nagranie występu stało się wiralem

i

Autor: ANDY BUCHANAN/AFP/East News Uczniowie zagrali legendarny utwór "Stairway to Heaven"

100 osób zagrało "Stairway to Heaven" Led Zeppelin. Nagranie szczególnego występu podbiło Internet

2024-01-02 10:01

Legenda zespołu Led Zeppelin wciąż trwa i zdaje się, że to się nigdy nie zmieni. Choć sam zespół przeżywał szczyty sławy w latach 70., a działalność zakończył 43 lata temu, to muzyka formacji, jej wpływy, wciąż są niezwykle szczególne dla wszystkich fanów muzyki rockowej - i nie tylko. Dźwięki Led Zeppelin grają także w duszy młodego pokolenia, a my mamy dla Was na to najlepszy dowód.

Legenda Led Zeppelin z pewnością jest wciąż niezwykle żywa. Choć sam zespół nie istnieje już od 43 lat, to jego muzyka nadal ma ogromne znaczenie dla wielu fanów muzyki. Jakże szczególną informacją dla wielu był fakt wykonania przez Roberta Planta po przeszło szesnastu latach legendarnego Stairway to Heaven. Muzyk zdecydował się na ten czyn w szczytnym celu, przy czym tajemnicą nie jest, że on sam nie jest fanem tej kompozycji. Utwór ten cieszy się jednak wciąż mianem sztandarowego dla całej dyskografii Led Zeppelin, dla wielu jest pierwszym kontaktem z jej twórczością w ogóle, a jej ambitna kompozycja sprawia, że sięgnięcie po nią jest traktowane jako najlepszy dowód na udowodnienie własnych umiejętności muzycznych.

Led Zeppelin - 5 ciekawostek o albumie "Led Zeppelin IV" | Jak dziś rockuje?

Niezwykłe wykonanie "Stairway to Heaven"

Z pewnością dlatego właśnie po ten klasyczny hymn zdecydowała się sięgnąć grupa uczniów szkoły Wolfbrook Arena w Christchurch, na Wyspie Południowej w Nowej Zelandii. W listopadzie w placówce tej odbyła się coroczna ceremonia wręczenia nagród dla studentów z St Andrew's College, lokalnej szkoły. Specjalnie z tej okazji, na wydarzeniu zebrała się grupa aż stu osób, które zdecydowali się wykonać w tak imponującym składzie kultowe Stairway to Heaven. W skład tej monumentalnej formacji weszli członkowie i członkinie m.in. lokalnego chóru kościelnego, szkolnego zespołu rockowego, orkiestry szkolnej, chóru seniorów, a na czele stała trójka uczniów: wokalistka Grace Burnett, gitarzystka Mia Fraser i gitarzysta akustyczny James McIver, dyrektorem muzycznym całego projektu był Duncan Ferguson. Zdradził on, że główną inspiracją był występ sióstr Ann i Nancy Wilson na wręczeniu wyróżnień Kennedy Center Honors w 2012 roku. Mężczyzna nie ukrywał, że cała ekipa jest zaskoczona tak pozytywnym odbiorem całego występu - dziś nagranie z niego cieszy się już w Internecie statusem wiralu. Sprawdź wideo poniżej!