zestawienia

10 najlepszych numerów Ramones. Największe klasyki punk rocka!

2024-05-17 9:18

Zespół Ramones to prawdziwa legenda muzyki. Uznaje się go za pierwszą kapelę, grającą coś, co dziś nazywamy punk rockiem. Grupa funkcjonowała w latach 1974-1996 i choć już przeszła do historii, to jej znaczenie dla muzyki i kultury jest niezaprzeczalne. Jakie są najsłynniejsze numery Ramones? Zdecydowaliśmy się wybrać dla was dziesięć - sprawdźcie!

Zespół Ramones powstał w 1974 roku w nowojorskiej dzielnicy Forest Hills w Queens. Założyli go John Cummings i Thomas Erdelyi, znani jednak szerzej jako Johnny Ramone i Tommy Ramone, z czasem dołączyli do nich Douglas Colvin i Jeffrey Hyman, czyli Dee Dee Ramone i Joey Ramone. Wbrew powszechnej opinii, muzycy nie byli połączeni więzami krwi, a “nazwisko” Ramone to jedynie pseudonim, który przyjęli zainspirowani Paulem McCartneyem, który w hotelach meldował się jako “Paul Ramon”.

ZOBACZ TAKŻE: 10 rockowych hitów, które mają ponad MILIARD odsłon na YouTubie. Lista

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

Dziedzictwo Ramones

Z czasem miejsce Tommy’ego Ramone zajął Marc Bell, czyli Marky Ramone. Grupa wydała w ciągu kariery czternaście albumów studyjnych, ale uwagę świata zwróciła na siebie już za sprawą pierwszego, zatytułowanego po prostu Ramones. W 1995 roku ukazał się ostatni krążek kapeli ¡Adios Amigos!, a rok później ta rozpadła się. Stało się jasne, że nie ma szans na powrót zespołu, gdy w 2001 roku zmarł Joey Ramone, rok później Dee Dee Ramone, a w 2004 roku Johnny Ramone. Dziedzictwo Ramones jest jednak niezaprzeczalne - ich debiutancki album na zawsze zmienił brzmienie muzyki popularnej, to oni rozsławili brzmienie punk rocka, jako inspirację wskazywało ich wielu muzyków, m.in. Lemmy Kilmister, Dave Grohl czy Eddie Vedder. Nie można też zapomnieć o wpływie kapeli na modę - to dzięki nim tak popularnym elementem garderoby jest kultowa ramoneska. Jakie piosenki Ramones na zawsze zapisały się w historii punk rocka? Sprawdź w galerii na samej górze artykułu!

Zagłosuj w naszej sondzie - z czego najbardziej znasz kapelę Ramones?

Sonda
Z czego najbardziej znasz kapelę Ramones?