Dominik Pajewski

14.02.2020 (15:44)

Pull The Wire - premiera teledysku “Upadek”Pull The Wire przedstawia najnowszy teledysk do utworu „Upadek”, otwierającego ich najnowszą EPkę „Sztuka przemijania”. Jest to drugi klip promujący tę płytę.

W teledysku możemy obejrzeć historię wokalisty zespołu, Marszala, który po koncercie zostaje porwany przez zamaskowanych mężczyzn, następnie jest torturowany i indoktrynowany aż do momentu przejścia przemiany wizerunku i światopoglądu.

BRIAN MAY WKURZYŁ SIĘ I ZAATAKOWAŁ KAMERZYSTĘ [WIDEO]To co widzimy w klipie to oczywiście przenośnia
– mówi Paweł ‘Marszal’ Marszałek. - „Upadek” jest utworem poruszającym temat presji społeczeństwa na jednostkę nie dostosowującą się do powszechnie utartych schematów. Wpisywanie się w obowiązujące schematy oraz wzorowe realizowanie norm społecznych nie gwarantują poczucia szczęścia i spełnienia. Pojawiające się w pewnym momencie pytanie: ”jak to? Przecież wszystko zrobiłem jak trzeba!” pozostaje na zawsze bez odpowiedzi.

Obraz do „Upadku”, podobnie jak poprzedni teledysk „Iluzja”, powstał przy współpracy z grupą MercuryMedia.tv, która była odpowiedzialna za montaż i produkcję. Materiały koncertowe widoczne w klipie nakręcił Krzysztof Sobczyński podczas występu Pull The Wire w Ursynowskim Centrum Kultury w Warszawie.

Po bardzo dobrym przyjęciu „Iluzji” zdecydowaliśmy się jeszcze raz skorzystać z pomocy MercuryMedia.tv. – wspomina Marszal. – Ekipa wniosła sporo ciekawych rozwiązań do obrazu, chociażby psychodeliczny efekt uzyskany podczas scen torturowania, dzięki nagraniu filmu w zwolnionym tempie a następnie przyspieszeniu go przy montażu.

Płyta „Sztuka przemijania” autorstwa Pull The Wire ukazała się we wrześniu 2019 roku nakładem własnym zespołu. Za dystrybucję odpowiada Sonic Records. Minialbum zawierający 5 utworów został zarejestrowany w czteroosobowym składzie – Paweł ‘Marszal’ Marszałek (wokal, gitara, teksty), Adam ‘Micro’ Marszałek (bas), Daniel ‘Koziar’ Koźbiał (gitara), Marek Adamek (perkusja). Za nagrania i realizację dźwięku odpowiadało warszawskie studio Serakos. Zespół będzie miał okazję zaprezentować najnowszy materiał na Eliminacjach do Pol’And’Rock Festival 2020.

LINDEMANN W PRADZE 2020 - LATAJĄCE TORTY, ZDECHŁE RYBY I PORNO WIZUALIZACJE - RELACJA


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Bastille - szczery singiel „survivin’”. Brzmienie zaskoczy wszystkich fanów zespołu

  2020-09-25
  Po wakacyjnej niespodziance w postaci nagranego wspólnie z Grahamem Coxonem singla „WHAT YOU GONNA DO???”, Bastille zmienia stylistykę w prowokującym singlu „survivin’” – żywej opowieści o tej wersji nas samych, którą decydujemy się pokazywać innym. Na tle zniewalająco odmiennego brzmienia, lider grupy Dan Smith osiąga nowy poziom bezpośredniości, gdy zastanawia się nad niepokojem, wątpieniem w samego siebie oraz przytłaczającym współczesnym światem.
 • The Neighbourhood w Polsce 2021 - nowe daty koncertów amerykańskiej kapeli

  2020-09-25
  Stało się to, co stać się musiało. Jesienne koncerty The Neighbourhood zostały przełożone o rok. Sprawdźcie, kiedy i gdzie wystąpi zespół.
 • KULT - Pomarańczowa Trasa 2020: 9 koncertów! Bilety, daty i miejsca

  2020-09-25
  Pomarańczowa Trasa Kultu 2020 stała pod znakiem zapytania, ale organizatorzy oraz zespół stanęli na wysokości zadania i oto mamy - 9 koncertów Kazika i spółki! Sprawdźcie, w których miastach i kiedy zagra kapela oraz gdzie kupić bilety.
 • Marilyn Manson: krwawy klip z Normanem Reedusem - gwiazdorem Świętych z Bostonu i The Walking Dead

  2020-09-25
  Jakiś czas temu światło dzienne ujrzał nowy krążek Marilyna Mansona zatytułowany "We Are Chaos". Muzyk udostępnił znakomity teledysk do utworu „Don't Chase The Dead”.
 • Czarna Wdowa - premiera przesunięta. Czemu taką decyzję podjął Marvel?

  2020-09-24
  Premiera 'Czarnej Wdowy' jest wyczekiwana przez fanów komiksowego uniwersum. Film będzie też zwieńczeniem historii postaci, która obrazowała Scarlett Johansson. Okazuje się, że premiera produkcji została przesunięta.
 • Weekend na bulwarach i Okręgu 26.09 - 27.09.20

  2020-09-24
  Na okrągło (za)dzieje się też na Okręgu! Warto więc się tam zakręcić – zwłaszcza, że to już ostatni weekend z karuzelą atrakcji!
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz