Dana Pakońska

11.05.2016 (08:06)

Piątek 13: trzynaście piosenek, które przyniosą szczęście w pechowy dzień! [VIDEO 18+]Piątek trzynastego budzi w nas różne skojarzenia, szczególnie w tych, którzy uważają się za pechowców. Mamy dla Was muzykę, która pozwoli zmierzyć się z przesądami i być może przyniesie Wam dziś trochę szczęścia!

Dziś piątek 13go - bywacie przesądni? Z pewnością wielu z Was potrafi sypnąć z rękawa przesądami, które zna, choć do końca w nie nie wierzy. Szczęście w nieszczęściu, że jesteśmy tu dziś z dobrą muzyką - niech zatem humor poprawi Wam nasza playlista.Posłuchajcie, jak gwiazdy rocka podchodzą do tego tematu.

1. Stevie Wonder - Superstition2. Europe - SuperstitiousSzczególnie w dni takie jak dziś cieszymy się ze znalezienia czterolistnej koniczyny lub porcelanowego słonia z podniesioną trąbą. Wiadomo, lepiej, gdy szczęście nam sprzyja. Te kawałki być może nie zadziałają jak podkowa, ale z pewnością podniosą na duchu.

3. Paul McCartney - With A Little Luck4. Daft Punk - Get Lucky5. Lynyrd Skynyrd - Good Luck, Bad Luck
6. The Verve - Lucky ManNa naszej pechowej playliście znalazło się sporo polskich numerów. Dlaczego? Bo wielu z nas nawet jeśli nie lubi narzekać, to nie potrafi się przed tym powstrzymać. Tymczasem spójrzcie, ilu polskich wykonawców podejmuje tematykę szczęścia!

7. Mesajah i Kamil Bednarek - Szukając Szczęścia8. Ira - Szczęście9. Eastwest Rockers - Kawałek Szczęścia10. Happysad - Do Szczęścia11. Kora - Przepis na SzczęścieBoicie się czarnych kotów, przebiegających znienacka drogę? Są na to dwa sposoby (VIDEO 18+). Spróbujcie nabrać więcej dystansu do krzywdzących koty przesądów. Ostatecznie Pitbull Terrier coś zaradzi w tej kociej sprawie ;-)
[Tak, tak, wiemy, że Kaliber 44 to rap. Jednakże dziwnym zrządzeniem losu jest to jedyny rap, którym nie brzydzą się fani metalu]

12. KALIBER 44 - Gruby czarny kot13. Die Antwoord - Pitbull TerrierESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • IRA wraca z rockowym singlem 'Chciałbym' [WIDEO]

  2020-10-23
  Po ostatnim utworze „W górę patrz” IRA kontynuuje przygodę z mocnymi, rockowymi dźwiękami. Tym razem zespół prezentuje singiel „Chciałbym”, który do ballad raczej nie należy.
 • Przez lata wmawiał żonie, że jest policjantem. Wszystko się wydało przez głupi błąd

  2020-10-23
  Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak w tym wypadku, nie dość, że ma krótkie nogi, to jeszcze niebieski mundur. Tak to wygląda z perspektywy pewnego gościa, który latami wmawiał swojej żonie, że jest policjantem.
 • Ozzy Osbourne i Judas Priest ogłosili wspólną trasę po Europie

  2020-10-23
  Ozzy Osbournie nie poddaje się i zapowiada europejską część pożegnalnej trasy. Artysta wystąpi razem z Judas Priest, sprawdźcie miejsca, w których zaplanowane są koncerty.
 • 'Mistrz kierownicy ucieka' powróci! Doczekamy się serialu

  2020-10-23
  'Mistrz kierownicy ucieka', to jeden z tych klasyków, który mimo upływu lat, dalej ma wielu wiernych fanów, a przybywają też nowi. Okazało się, że powstanie specjalny serial, znamy też pierwsze szczegóły.
 • Kirk Hammett porównał S&M i S&M2. Które wydawnictwo wypadło lepiej?

  2020-10-23
  Metallica ma swoim koncie wiele ważnych wydawnictw, jednak albumy z orkiestrą są otoczone pewnego rodzaju kultem. Kirk Hammett postanowił porównać oba krążki, mówiąc o tym, który wypadł lepiej.
 • OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle

  2020-10-23
  W najbliższą sobotę, 24 października odbędzie się pierwsze spotkanie online z cyklu OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle. Widzowie spotkają się z projektantami, stylistami, ekspertami oraz tymi, którzy na co dzień pracują i realizują swoje pasje w świecie mody. W najbliższą sobotę o godz. 16:00 podczas pierwszej transmisji live - „Moda na home office” odkrywać będą mogli nowy wymiar stylu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz