Anna Dziełak

09.09.2019 (14:12)

Kurt Cobain - ile zarabiał tuz przed wydaniem Nevermind? Kwota na czeku robi... wrażenieKurt Cobain i zespół Nirvana przeszli do historii muzyki rockowej między innymi dzięki albumowi Nevermind wydanemu w 1991 roku. Jak jednak było, zanim słynny krążek wstrząsnął światem? Do sieci wypłynęło zdjęcie czeku zeku, jaki Kurt Cobain otrzymał 6 marca 1991 roku. Kwota, która na nim widnieje, może szokować! 

Zdjęcie czeku, który Kurt Cobain otrzymał na pół roku przed wydaniem słynnego albumu, pojawiło się w internecie. Ile lider takiego zespołu jak Nirvana mógł zarobić na tantiemach? Nawet nie próbujcie zgadywać! Na czeku znajduje się 'oszałamiająca' kwota. To z pewnością doda nieco otuchy początkującym zespołom również w Polsce. 

Kurt Cobain - ile zarabiał przed wydaniem Nevermind? 

Przed wydaniem słynnego albumu wokaliście nie powodziło się najlepiej. Na czeku widzimy sumę 26,57 dolarów. Dzisiaj było, by to około 50 dolarów, co również jest śmiesznie niskim wynagrodzeniem. Na samym albumie też gwiazdy nie wzbogaciły się w znaczny sposób. Podczas jednego z wywiadów, wokalista tłumaczył, że była to suma zaledwie 175 tysięcy dolarów, z których należało odjąć cenę sprzętu, podatek, czy pracę prawnika. Zdjęcie słynnego już czeku możecie zobaczyć poniżej. 

Zobacz też:  Korn wymyślił nu metal? Jonathan Davis odpowiedział 
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

  2019-09-15
  Jak co roku do Polski zawita mnóstwo zagranicznych gwiazd rocka nie tylko na klubowe koncerty, ale także na festiwale - te mniejsze i większe. Kogo zobaczymy w 2020? Sprawdźcie, kalendarz koncertów na przyszły rok i zaplanujcie sobie wolne w pracy. Artykuł jest aktualizowany na bieżąco.
 • Five Finger Death Punch i Megadeth - koncert 2020. Data, miejsce, bilety

  2019-09-15
  FIVE FINGER DEATH PUNCH ogłasza swoją największą trasę koncertową po europejskich arenach, która odbędzie się w styczniu i lutym 2020 r. w imponującym towarzystwie: multiplatynowej legendy MEGADETH, która dołączy do składu jako gość specjalny. W roli supportu wystąpi zespół BAD WOLVES, rockowa sensacja z 2018 roku, którego trzy utwory zdobyły # 1 na listach przebojów w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Zespół przygotowuje się aktualnie do wydania drugiego albumu (25 października 2019 roku).
 • Wodecki Twist: Chwytaj Dzień 2019 - trasa koncertowa. Daty, miejsca, bilety

  2019-09-13
  Po sukcesie dwóch edycji festiwalu Wodecki Twist Festiwal Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego i Good Taste Production zapraszają na trasę koncertową Wodecki Twist: Chwytaj Dzień. Sprawdź, kto i kiedy zagra w twoim mieście!
 • Nowy iPhone wywołuje stany lękowe? Wszystko przez wygląd tylnej obudowy

  2019-09-13
  Ostatnio wydarzyło się coś, na co od dłuższego czasu czekali wszyscy fani firmy Apple. Podczas specjalnej konferencji, marka zaprezentowała szczegóły dotyczące nowych smartfonów. Mowa tu o iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max. Naprawdę robią one wrażenie. Mimo wysokiej ceny, smartfony już teraz robią furorę, a fani firmy odkładają pieniądze na ich zakup. Niestety nie wszyscy będą mogli korzystać z wypasionych telefonów Apple, ponieważ u niektórych osób wywołują one stany lękowe.
 • Chłopiec z papierosem wywołał skandal w sieci! Nie zgadniecie, ile ma lat!

  2019-09-13
  Filmik przedstawiający palącego "chłopca", w czasie charytatywnego meczu piłki nożnej zszokowało użytkowników mediów społecznościowych i fanów piłki nożnej na całym świecie. Zdziwienie internautów było ogromne, gdy tylko dowiedzieli się, ile lat ma bohater kontrowersyjnego wideo!  Szczegóły przybliżamy na ESKARock.pl
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz