Anna Dziełak

09.09.2019 (14:12)

Kurt Cobain - ile zarabiał tuz przed wydaniem Nevermind? Kwota na czeku robi... wrażenieKurt Cobain i zespół Nirvana przeszli do historii muzyki rockowej między innymi dzięki albumowi Nevermind wydanemu w 1991 roku. Jak jednak było, zanim słynny krążek wstrząsnął światem? Do sieci wypłynęło zdjęcie czeku zeku, jaki Kurt Cobain otrzymał 6 marca 1991 roku. Kwota, która na nim widnieje, może szokować! 

Zdjęcie czeku, który Kurt Cobain otrzymał na pół roku przed wydaniem słynnego albumu, pojawiło się w internecie. Ile lider takiego zespołu jak Nirvana mógł zarobić na tantiemach? Nawet nie próbujcie zgadywać! Na czeku znajduje się 'oszałamiająca' kwota. To z pewnością doda nieco otuchy początkującym zespołom również w Polsce. 

Kurt Cobain - ile zarabiał przed wydaniem Nevermind? 

Przed wydaniem słynnego albumu wokaliście nie powodziło się najlepiej. Na czeku widzimy sumę 26,57 dolarów. Dzisiaj było, by to około 50 dolarów, co również jest śmiesznie niskim wynagrodzeniem. Na samym albumie też gwiazdy nie wzbogaciły się w znaczny sposób. Podczas jednego z wywiadów, wokalista tłumaczył, że była to suma zaledwie 175 tysięcy dolarów, z których należało odjąć cenę sprzętu, podatek, czy pracę prawnika. Zdjęcie słynnego już czeku możecie zobaczyć poniżej. 

Zobacz też:  Korn wymyślił nu metal? Jonathan Davis odpowiedział 
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • John Dolmayan o nowej płycie SOAD: mój zespół jest głupi!

  2020-06-05
  Nowa płyta System Of A Down jest czymś, co wyczekują fani od lat. Okazuje się jednak, że zespół nie specjalnie śpieszy się do nowych nagrań i jak uważa John Dolmayan, wynika to z głupoty.
 • Siłownie i baseny otwarte od 6 czerwca. Są nowe zasady, co się zmieni?

  2020-06-05
  Pandemia koronawirusa zatrzymała praktycznie całą gospodarkę, wstrzymując wiele branż. Po zdjęciu kolejnych obostrzeń, od 6 czerwca otwarte zostaną siłownie, baseny oraz sauny, co się zmieni? Jak wyglądać będzie korzystanie.
 • Metallica przestała tworzyć dobre riffy? Tak myślał Bill Kelliher z Mastodon

  2020-06-05
  O tym, że Metallica się skończyła, mówi się przy okazji każdej nowej płyty zespołu. Okazuje się, że nawet Bill Kelliher z Mastodon nie wierzył do końca w kultowy zespół.
 • Nowy Obcy powstanie? Ridley Scott ma na niego pomysł

  2020-06-05
  Uniwersum Obcego i cała franczyza związana z tą marką, ma lepsze i gorsze momenty. Niestety, ostatnio marka nie miała najlepszego czasu, jednak Ridley Scott się nie poddaje i zamierza stworzyć coś nowego.
 • Kazik padł ofiarą cenzury przy płycie ''Zaraza''? Wokalista odpowiedział

  2020-06-05
  Singiel Kazika ''Twój ból jest lepszy niż mój'', który pochodzi z albumu ''Zaraza'' wywołał dyskusję w kraju. Nie mogło zabraknąć pytań o cenzurę artysty oraz jego singla, w kontekście kontrowersyjnych wydarzeń. Jak Kazik postrzega całą sytuację?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz