Dominik Pajewski

21.05.2020 (10:20)

Czy Cliffowi Burtonowi podobałyby się późniejsze płyty Metalliki? James Hetfield odpowiedziałŚmierć Cliffa Burtona była ogromnym ciosem dla Metalliki, jednocześnie zmieniając brzmienie zespołu. James Hetfield opowiedział o swoich przypuszczeniach na temat tego, co Cliff powiedziałby o nowych płytach Metalliki.

Śmierć Cliffa Burtona była ciosem dla zespołu Metallika, przez pewien czas stawiając grupę w obliczu poważnego dylematu. Jason Newsted również nie miał łatwego zadania, by zastąpić tragicznie zmarłego basistę. Oczywiście, po śmierci Burtona, Metallica wydawała bardzo ważne albumy, które ugruntowały jej pozycję na rynku. Jak na nie mógłby zareagować Cliff? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć James Hetfield.

KAZIK - POWIEDZCIE, ŻE KOCHACIE NAS. ZAPREZENTOWANO NOWY SINGIEL I SZCZEGÓŁY ALBUMU ''ZARAZA''

 

Cliff Burton słuchałby nowych płyt Metalliki? James Hetfield powiedział jak to widzi

W wywiadzie dla brytyjskiego Metal Hammera, James Hetfield opowiadał o tym, jak Cliff Burton mógłby zareagować na albumy, które zostały wydane po jego śmierci:

Cóż, jestem pewien, że miałby jakiś opór. Uważam, że to znakomita płyta i cieszę się, że mieliśmy jaja pracować z Bobem Rockiem, ale myślę że Cliff wprowadziłby nieco inne rzeczy, bardziej muzycznie wyrafinowane.

Pojawiły się także pytania o albumy ''Load'' i ''Reload'':

Jestem pewien, że miałbym w jego osobie sprzymierzeńca, który sprzeciwiałby się przekształceniu Metalliki w U2. Są tam znakomite piosenki, ale moim zdaniem cały ten image był niepotrzebny. Ogrom piosenek nieco rozcieńczył moc Metalliki. Myślę, że Cliff by się z tym zgodził.

Na koniec nie mogło zabraknąć pytania o najbardziej kontrowersyjny album w dorobku Metalliki. Chodzi oczywiście o ''St. Anger'':

Dla mnie „St. Anger” to bardziej oświadczenie niż album. Są tam fajne riffy i piosenki, ale brzmieniowo jest rozbity, bo tak się wtedy czuliśmy.

AXL ROSE MUSIAŁ ZOSTAĆ DOPROWADZONY NA KONCERT PRZEZ POLICJĘ. MENADŻER GNR WSPOMINA ZABAWNĄ SYTUACJĘ

Ostatnim krążkiem Metalliki jest wydany w 2016 roku ''Hardwired...To Self-Destruct''.

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Milczenie Owiec - serial. Kiedy zobaczymy serialową wersję klasyka?

  2020-05-25
  Milczenie Owiec uznawane jest za prawdziwego klasyka kina, który mimo upływu lat, praktycznie w ogóle nie traci na świeżości. Postanowiono stworzyć serial na podstawie Milczenia Owiec! Co wiemy o produkcji i kiedy będzie można go zobaczyć?
 • Dzień Matki 2020 - piosenki rockowe dedykowane mamom

  2020-05-25
  Dzień Matki 2020: rockowe piosenki dedykowane mamom. Z okazji święta wszystkich mam, przygotowaliśmy najlepsze kawałki, którymi w oryginalny sposób możecie złożyć życzenia. 
 • Wspólna trasa Within Temptation i Evanescence nie odbędzie się? Sharon Den Adel ma wątpliwości

  2020-05-25
  Wspólna trasa Within Temptation oraz Evanescence rozbudziła ogromne zainteresowanie fanów, dla których te wspólne występy to wyjątkowe wydarzenia. Okazuje się, że specjalne koncerty mogą się nie odbyć, tak przynajmniej twierdzi Sharon Den Adel.
 • Dlaczego System Of A Down nie wydali nowej płyty? Według Serja Tankiana, odpowiedź jest prosta

  2020-05-25
  Nowa płyta System Of A Down jest czymś, na co czekają fani zespołu. Niestety, grupa od 15 lat nie może dojść do porozumienia na tej płaszczyźnie, przez co wydawniczo nic się nie dzieje w obozie SOAD. Okazuje się, że Serj Tankian ma na ten temat prostą odpowiedź.
 • Legendarni THE WAILERS prezentują nowy utwór “One World, One Prayer”

  2020-05-25
   LEGENDARNI THE WAILERS prezentują nowy utwór “One World, One Prayer” z Farruko, Shaggym oraz dziećmi Boba Marleya!
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz