Dominik Pajewski

19.11.2019 (10:46)

Wybrano najbardziej wpływowy zespół rockowy ostatnich 10 lat. Wybór może być zaskoczeniemZespoły rockowe zawsze wpływały na świadomość masowego odbiorcy, kreując pewnego rodzaju trendy. Postanowiono wskazać najbardziej wpływowy zespół rockowy ostatnich 10 lat i może być to pewnego rodzaju zaskoczenie.

Zespoły rockowe, od zawsze wpływały na społeczeństwo i popkulturę. To właśnie gwiazdy rocka kreowały świadomość masowego odbiorcy, który dzięki muzyce i tekstom, często wyrabiał sobie światopogląd. Postanowiono wskazać, najbardziej wpływowy zespół rockowy ostatniej dekady i... ten wybór może być zaskakujący.
 

JOKER - POWSTANIE KONTYNUACJA? REŻYSER ODPOWIADA


Wybrano najbardziej wpływowy zespół rockowy ostatnich 10 lat. Wybór może być zaskoczeniem

Według serwisu Billboard najważniejszym numerem rockowym ostatnich 10 lat, stał się utwór „Believer” Imagine Dragons. Sam zespół okrzykniętom najbardziej wpływowym zespołem rockowym dekady. Jak napisano w uzasadnieniu:

Śledzących to, co dzieje się na listach Billboard nie powinno dziwić, że to właśnie Imagine Dragons jest najbardziej wpływowym wykonawcą rockowym tej dekady (...) Pod koniec tego dziesięciolecia aż trzy utwory Imagine Dragons znajdują się na czołowych trzech miejscach Hot Rock Songs, a dwa ich  albumy są w piątce najlepszych płyt obecnej dekady – Top Rock Albums.

JELONEK I PIOTR FRONCZEWSKI W 'SZYBKIEJ SERII, SZYBKICH PYTAŃ' [WYWIAD]

Wybór może dziwić, tym bardziej, że jako drugą pozycję, wskazano album grupy twenty one pilots. Jak widać, oblicze muzyki rockowej zmieniło się w ostatnich latach.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Wiedźmin - sezon 2 - czy będą Polacy w obsadzie?

  2020-02-26
  Wiedźmin w wersji Netflixa stał się prawdziwym hitem, który został całkiem ciepło przyjęty przez fanów. Pewnym było, że serial doczeka się kontynuacji, jednak wiele osób zastanawia się, czy zobaczymy tam aktorów z Polski?
 • Pokłócił się z żoną i strzelił do niej z... kuszy! Tragiczny finał awantury

  2020-02-26
  Kłótnie małżeńskie potrafią być bardzo ostre, a czasami cała zastawa stołowa zostaje potłuczona, zanim dojdzie się do porozumienia. Tym razem nie poszły jednak talerze w ruch, a kusza, która została użyta przeciwko małżonce.
 • Dlaczego SOAD nie mogą dojść do porozumienia? John Dolmayan tłumaczy

  2020-02-26
  Nowa płyta System Of A Down jest marzeniem wielu fanów, jednak zespół cały czas odkłada nowy krążek na później. John Dolmayan postanowił ujawnić, co jest przyczyną całej sytuacji.
 • Ozzy Osbourne zamiast wrócić na scenę, nagra nowy album już za miesiąc?

  2020-02-26
  Ozzy Osbourne cały czas musi wstrzymać się z powrotem na scenę, co z pewnością jest bardzo frustrujące. Jak się okazuje, wokalista nie zamierza siedzieć bezczynnie i prawdopodobnie niedługo wejdzie do studia.
 • 'Dziwny jest ten świat' w wykonaniu 15-letniej finalistki 'The Voice Kids 3'. Wykonanie wzruszyło jurorów

  2020-02-25
  W programach typu talent show da się zauważyć wielu utalentowanych uczestników, jednak czasami pojawiają się prawdziwe perełki, które wzruszają do łez jurorów. Tak jest w przypadku 15-letniej Natalii, która zdobyła serca publiczności i jury.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz