Dominik Pajewski

08.06.2020 (14:34)

"The Heresy" - nowy postapokaliptyczny teledysk MUSHROOMHEAD!Zespół MUSHROOMHEAD powrócił w niesamowitym stylu, zapowiadając swoją najnowszą, ósmą już w dorobku pełnowymiarową płytę, “A Wonderful Life”, która ukaże się już 19 czerwca w barwach Napalm Records.

“A Wonderful Life” to ponad 70 minut muzyki, w tym 4 utwory bonusowe, w sumie 17 wspaniałych kompozycji. Pierwszym klipem promującym najnowsze wydawnictwo kapeli było video do singla “Seen It All”, teledysk ten zobaczyło już ponad million fanów, a teraz przyszedł czas na ujawnienie kolejnego utworu z nadchodzącego krążka, “The Heresy”

METALLICA PRZESTAŁA TWORZYĆ DOBRE RIFFY? TAK MYŚLAŁ BILL KELLIHER Z MASTODON 
“The Heresy” to porywający, dynamiczny utwór, o prospołecznym nastawieniu, gdzie na pierwszym planie wybijają  się  oszałamiające partie wokalne Ms. Jackie, które nagrane zostały w słynnym Abbey Road Studios w Londynie. W nowym teledysku zespół kontynuuje tradycję klipów kręconych w filmowej konwencji, tym razem akcja teledysku dzieje się w postapokaliptycznym bunkrze. Wokalista J Mann mówi o tym utworze, że jest to “ścieżka dźwiękowa do dystopijnego delirium, filmowego i surrealistycznego”. 

Skinny, perkusista formacji komentuje: “Tym razem chcieliśmy zrobić coś bardziej prowokującego do myślenia. Obecnie świat zmierza w złym kierunku, chcieliśmy opowiedzieć o tym, co doprowadziło do pewnej zagłady. Wytwarzanie potęgi wojennej i gromadzenie wiary. Umyślne zniszczenie przeszłości, przyszłości i ostatecznie – całej ludzkości.”
 
Album “A Wonderful Life” otwiera złowieszczy chór w “A Requiem For Tomorrow” i płynnie przechodzi w inspirowany metalem industrialnym rytmiczny cios zestawiony z melodyjnym, syntezatorowym refrenem. Kolejne kompozycje to mocne, wpadające w ucho kawałki jak “Seen It All”  czy zabarwiony politycznie “The Heresy” oraz “Carry On”, w których to kompozycjach w pełni    objawia się nowa wokalistka Ms. Jackie oraz długoletni gardłowy kapeli, J Mann, z dodatkowym wmocnieniem w tej ostatniej kompozycji w osobie wokalisty Mr. Rauckhorsta. Takie utwory jak “What A Shame”, “I Am The One” czy “Madness Within” okażą się prawdziwa gratką dla nowych, jak i zagorzałych fanów Mushroomhead.
 
“A Wonderful Life” podkreśla pozycję zespołu na scenie muzycznej, jako jednej z najbardziej konsekwentnych grup w kategorii cięższego brzmienia. 
 
Lista utworów: 
 
1. A Requiem for Tomorrow
2. Madness Within
3. Seen it All
4. The Heresy
5. What a Shame
6. Pulse
7. Carry On
8. The Time has Come
9. 11th Hour
10. I am the One
11. The Flood
12. Where the End Begins
13. Confutatis
14. To the Front (Bonus Track)
15. Sound of Destruction (Bonus Track)
16. Another Ghost (Bonus Track)
17. Lacrimosa (Bonus Track)
 
“A Wonderful Life” nabyć będzie można w różnych formatach – w tym w wersji cyfrowej, w formacie CD digipak, LP w kolorze czarnym (lub na kolorowym winylu), a także w atrakcyjnych, limitowanach zestawach, które zawierają deskorolki i koszulki w grafiką z płyty. Ponadto cały pierwszy nakład płyty na LP zawiera kartonową maskę Mushroomhead. Wiele formatów dostępnych jest w ograniczonych ilościach, warto więc pośpieszyć się z zamówieniem! 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Sharon Osbourne wspomniała odgryzienie głowy nietoperzowi przez Ozzy'ego

  2020-08-13
  Sharon Osbourne przez lata życia z Ozzym, nie tylko była jego partnerką, ale także menedżerką, dzięki której kariera wokalisty Black Sabbath nadal kwitnie. Sharon postanowiła w jednym z ostatnich wywiadów, wspomnieć słynną sytuację, z odgryzieniem głowy nietoperzowi.
 • Fani SOAD krytykują nowy zespół Shavo Odadjiana. Basista na to: Zawsze będą tacy idioci

  2020-08-13
  Fani System Of A Down są sfrustrowani i wygląda na to, że coraz większa złość wylewa się na widok publiczny. Tym razem dostało się basiście zespołu, który wystartował z nowym projektem.
 • Wind Of Change: The Iconic Song. Szczegóły specjalnego wydawnictwa

  2020-08-13
  SCORPIONS świętują 30. tą rocznicę wydania swojej ballady - ikony, która stała się ścieżką dźwiękową upadku Muru Berlińskiego
 • Najlepiej zarabiający aktorzy na świecie. Forbes opublikował ranking

  2020-08-13
  Ranking najlepiej zarabiających aktorów, potrafi mocno się zmieniać i co roku kto inny jest w pierwszej dziesiątce. Forbes opublikował ranking najlepiej zarabiających aktorów i kilka nazwisk może być zaskakujących w tym zestawieniu.
 • Topiel: Dom w głębi lasu czyli historia, która wydarzyła się naprawdę. Premiera nowego słuchowiska w Storytel

  2020-08-13
  W Storytel 28 lipca miało premierę nowe słuchowisko Topiel: Dom w głębi lasu inspirowane powieścią Jakuba Ćwieka.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz