Złote monety

i

Autor: Jim Hammer flickr.com Złote monety

ZŁOTE MONETY oddała oszustom - każda była warta około 10 tys. zł!

2021-09-13 12:47

Tym razem łupem oszustów padł prawdziwy skarb! Staruszka, nabrana przez złodziei, oddała im kilkanaście złotych 20-dolarówek. Każda moneta z cennego kruszcu była warta około 10 tysięcy złotych. Przestępcy wykorzystali znaną metodę. Więcej na ten temat w artykule.

Oszustwo na wnuczka to jeden z najczęściej wykorzystywanych przez złodziei sposobów na kradzież. Ofiarami takich oszustw padają osoby starsze, które dają się nabrać na zmyśloną opowieść. Przebieg zazwyczaj jest bardzo podobny: przestępcy, wykorzystując naiwność ludzi w podeszłym wieku, podszywają się pod policję lub znajomych wnuka. Złodzieje przedstawiają historię o rzekomych kłopotach krewniaka, który pilnie potrzebuje pieniędzy. Nakłaniają ofiarę na przekazanie pieniędzy obcej osobie mającej "pomóc" wnukowi. To właśnie spotkało 82-letnią mieszkankę Warszawy. Łup złodziei był tym razem naprawdę duży - starsza kobieta oddała im 14 złotych 20-dolatówek. Cena jednego takiego numizmatu to około 10 tys. zł!

Wywiad z Viki Gabor

"Adwokatka" pozbawiła kobietę ogromnej kwoty

Sprawą zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Z ich ustaleń wynika, że ofiara usłyszała fałszywą historię o wypadku drogowym spowodowanym przez syna swojego siostrzeńca, który rzekomo miał potrącić pieszą na przejściu. Do ofiary zadzwonił mężczyzna udający policjanta i powiadomił ją, że kaucja wynosi 90 tys. zł. 82-latka niestety dała się nabrać. Kobiecie, która przyszła do niej podając się za adwokatkę, przekazała wszystkie swoje oszczędności. Pieniądze ulokowane były w złotych monetach 20-dolarowych. Pokrzywdzona oddała też 3700 zł w gotówce. Łącznie okradziono ją ze 143 tys zł.

Sonda
Czy chciałbyś być policjantem?

Przestępcy na szczęście nie pozostali bezkarni. W miesiąc po oszustwie udało się namierzyć kobietę, która przejęła pieniądze pokrzywdzonej. Policja zatrzymała 20-latkę w jednym z mieszkań w centrum Warszawy. Jako dowód w sprawie zabezpieczono ubrania, w których kobieta była u ofiary, oraz telefony komórkowe i opakowania po kartach sim. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono zaś 4250 zł. Młoda kobieta usłyszała już zarzuty oszustwa. Teraz śledczy zajmują się ustalaniem tożsamości jej współpracowników. Podejrzanej grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury, została skazana na 3-miesięczny areszt.

srodmiescie.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: ZŁOTE MONETY oddała oszustom - każda była warta około 10 tys. zł!