"Zima w mieście" wciąż pod znakiem zapytania! Ratusz czeka na wytyczne

2020-11-30 16:26 Alina Makarczuk
Warszawska Zima w mieście 2021 pod znakiem zapytania
Autor: pixabay Warszawska "Zima w mieście 2021" pod znakiem zapytania

Nie wiadomo czy coroczny stołeczny projekt półkolonii dla uczniów w czasie ferii w ogóle się odbędzie, a jeśli tak, to w jakiej formule. Warszawski ratusz tydzień temu zapytał o to ministra edukacji. Ani odpowiedzi, ani wytycznych nie dostał. "Nie wiemy, co dalej, ale jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz" - mówią urzędnicy.

Kaczyński z ogromną obstwą pojechał do Kościoła. Cztery samochody

Zamieszanie z "Zimą w mieście" coraz większe

Warszawa nie chce odwoływać "Zimy w mieście", bo organizuje ją od 19 lat. Nie wie jednak, jak ją zorganizować. Zapisy do feryjnego projektu dla dzieci miały ruszyć z początkiem grudnia. Ruszą jednak późnej, bo rząd do dziś nie przekazał władzom stolicy wytycznych sanitarnych, zgodnie z którymi można bezpiecznie zorganizować półkolonie w czasie ferii dla 11 tysięcy warszawskich uczniów. - Tydzień temu wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska poprosiła o wytyczne Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do dziś odpowiedzi nie dostaliśmy - mówi Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza.

19 lat tradycji...

W ramach Akcji "Zima w mieście" warszawskie szkoły od 19 lat zapewniały opiekę nad najmłodszymi w czasie ferii. Przygotowując ofertę zajęć sportowych, edukacyjnych muzycznych czy aktywności poza placówką. W tym roku - nawet jeśli akcja się odbędzie - zajęcia będą ograniczone lub odbędą się w małych grupach - mówią urzędnicy.

Czytaj także: Tak kiedyś świętowano andrzejki! Zobacz archiwalne zdjęcia z NAC [GALERIA]