Quiz o Warszawie! Co wiesz o Stolicy? Sprawdź swoją wiedzę i zdobądź komplet punktów

i

Autor: Pixaby Spróbuj się w quizie wiedzy o Warszawie!

quizy

Warszawa - co wiesz o Stolicy Polski? Sprawdź swoją wiedzę w quizie

2024-05-13 15:12

Ach, Warszawa! Stolica Polski, miasto, znajdujące się praktycznie w centrum naszego kraju, miejsce, w którym życie toczy się szybko i sprawnie, w którym żyje dziś około dwa miliony ludzi, do którego wielu przyjeżdża, by spełnić swój "warszawski sen". Co wiesz o Stolicy naszego kraju? Spróbuj swoich sił w quizie o Warszawie!

"Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt / Już dziś wyruszaj ze mną tam / Zobaczysz jak przywita pięknie nas / Warszawski dzień" - śpiewał Czesław Niemien w swoim legendarnym już utworze Sen o Warszawie. Tak, Stolica naszego kraju to zdecydowanie jedno z tych miejsc, które jest w stanie inspirować, a to dlatego, że budzi emocje, i to różne: zarówno te najlepsze, jak i u niektórych te mniej dobre. Nie da się jednak ukryć, że Warszawa - jej historia, miejsca, klimat, są w stanie człowieka zafascynować. Stolica wciąż jest na językach wszystkich - to tu dzieje się wiele niezwykle ważnych dla naszego państwa spraw, to tu zapadają kluczowe dla jego stanu i przyszłości decyzje. To do Warszawy wielu turystów zza granicy kieruje swoje pierwsze kroki - to często właśnie tu naukę na poziomie akademickim chcą kontynuować młodzi ludzie z całego kraju.

Warszawa Zachodnia jak Berlin HBF! Stacja marzeń rośnie w oczach

Rozwiąż quiz o Warszawie

Warszawa to miasto z jednej strony wydaje się, że bardzo dobrze znane, z drugiej zaś kryjące w sobie wiele tajemnic. Co wiesz o Stolicy Polski? Czy znasz dobrze Warszawę?

Spróbuj się w naszym quizie!

Quiz o Warszawie! Co wiesz o Stolicy? Sprawdź swoją wiedzę i zdobądź komplet punktów

Pytanie 1 z 10
Ile dzielnic liczy sobie obecnie Warszawa?