Wakacje 2021 będą KRÓTSZE? Kiedy powrót do szkół? Nadrobienie zaległości jest konieczne

i

Autor: pixabay.com

Wakacje 2021 będą KRÓTSZE? Kiedy powrót do szkół? "Nadrobienie zaległości jest konieczne"

2021-06-09 9:03

Wakacje 2021 będą krótsze? Wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski komentował pogłoski na temat skrócenia tegorocznych wakacji. Uczniowie, którzy zdecydowaną większość roku szkolnego spędzili w domach będą nadrabiać zaległości, ale czy kosztem wakacji? Pełny powrót do szkół na miesiąc przed wakacjami miał przecież temu służyć.

Powrót do szkół po długiej nauce zdalnej nastąpił pod koniec maja. Wówczas niemal wszyscy uczniowie wrócili do lekcyjnych klas, ale zaledwie na miesiąc przed wakacjami. Powrót uczniów do szkół miał służyć temu, aby jak najszybciej nadrobić zaległości, które pojawiły się przez kilkumiesięczną naukę zdalną. W mediach pojawiły się więc pogłoski, że uczniowie będą mieli krótsze wakacje 2021, bo czasu na nadrabianie jest za mało. Wiceminister edukacji zaznaczył, że będzie to konieczne! Powiedział także, że szkoły wygospodarują dodatkowe godziny w ramach „największych potrzeb i braków”. Jednak jak dodał, nie widzi konieczności skrócenia wakacji, a sam resort nie planuje takich kroków. – Wakacje rozpoczynają się 25 czerwca 1 września miejmy nadzieję, że bez jakichkolwiek przeszkód rozpocznie się rok szkolny, nie widać na razie na horyzoncie przeszkód do tego – powiedział w programie „Kwadrans Polityczny” w TVP1 wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski.

Spis treści

  1. Wakacje 2021 będą krótsze? Więcej pracy dla uczniów po wakacjach
  2. Wakacje 2021. Powrót do szkół we wrześniu?

CZYTAJ TAKŻE: Jakie obostrzenia na wakacje 2021? Rząd poluzuje aktualne obostrzenia?

Wakacje 2021 będą krótsze? Więcej pracy dla uczniów po wakacjach

Tomasz Rzymkowski w rozmowie w „Kwadransie Politycznym” zapewniał, że Ministerstwo Edukacji nie planuje skracać wakacji uczniom. Jednak będzie trzeba nadrobić zaległości spowodowane nauka zdalną. Stwierdził, że wszystkie szkoły będą musiały wygospodarować dodatkowe godziny aby uzupełnić „największe potrzeby i braki”.

- Tego nie jesteśmy w stanie nadrobić. Natomiast będą te kierunkowe przedmioty zwłaszcza w szkołach ponadpodstawowych, gdzie uczniowie przygotowują się do egzaminów i studiów – wyjaśniał Tomasz Rzymkowski.

Wakacje 2021. Powrót do szkół we wrześniu?

Uczniowie, którzy stęsknili się za szkołą z pewnością ucieszyli się pod koniec maja, gdy minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił powrót do szkól wszystkich uczniów na miesiąc przed wakacjami. Teraz po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej wakacjami 2021 powrót do szkół we wrześniu stoi pod znakiem zapytania. Wiceminister Waldemar Kraska ostrzegał bowiem, że na jesień możliwa jest czwarta fala pandemii, a ta dotknie szczególnie osoby, które nie zdecydowały się jeszcze na przyjęcie szczepionki. Z pewnością uczniowie będą mogli wrócić do szkoły chociaż na chwilę, ponieważ we wrześniu planowane jest szczepienie uczniów od 12 roku życia właśnie w placówkach szkolnych.

Najlepsze filmy Piotra Fronczewskiego
Źródło: Wakacje 2021 będą KRÓTSZE? Kiedy powrót do szkół? "Nadrobienie zaległości jest konieczne"