W JAKIM WYPADKU NIE MOŻNA ODMÓWIĆ TELEPORADY?
Zgodnie z nowymi przepisami które wydało Ministerstwo Zdrowia, lekarz nie może odmówić bezpośredniej wizyty w wielu przypadkach. Od 16 marca br. obowiązują nowe zasady korzystania z podstawowej opieki zdrowotnej. Jest kilka przypadków w których teleporada NIE OBOWIĄZUJE. Kliknij w naszą galerię i sprawdź, w jakich wypadkach możesz osobiście udać się do gabinetu lekarskiego. Jak podkreślają jednak pracownicy przychodni zdrowia, nie oznacza to, iż teleporady nie obowiązują. W pierwszych dniach po zmianie przepisów w przychodniach zdrowia ustawiały się prawdziwe tłumy. Pacjent powinien skorzystać z teleporady, gdy istnieje podejrzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Z teleporady należy także skorzystać choćby w celu wystawienia recepty - oczywiście jeśli dany lekarz ma naszą dokumentację medyczną.
JAK DŁUGO TRZEBA CZEKAĆ NA TELEPORADĘ? Powinna się ona odbyć nie później niż w pierwszym dniu roboczym po dniu zgłoszenia się pacjenta do placówki. Teleporada może się także odbyć także w terminie w którym sami ją ustalimy z lekarze:
CO MOŻNA ZYSKAĆ POPRZEZ E-PORADĘ?
- zalecenie lekarskie
- e-receptę
- e-skierowanie
- sugestię bezpośredniej wizyty w przychodni
- zlecenie na test na koronawirusa.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]
Źródło: W jakich przypadkach nie obowiązuje teleporada? SPRAWDŹ, KIEDY MOŻESZ IŚĆ DO LEKARZA