To wyzwanie podbija Facebooka! Polega na... czytaniu! O co chodzi?

i

Autor: Canva.com To wyzwanie podbija Facebooka! Polega na... czytaniu! O co chodzi?

To wyzwanie podbija Facebooka! Polega na... czytaniu! O co chodzi?

2021-03-18 12:03

To wyzwanie podbija Facebooka! Polega na... czytaniu! O co chodzi? W czasach, gdy koronawirus wciąż zbiera swoje okrutne żniwo, dzieci i młodzież pozostają zamknięci w domach podobnie jak dorośli. To doskonały moment, by zainteresować młode pokolenie czytaniem. W jaki sposób? Aktywni rodzice mogą wziąć udział w świetnej zabawie, która polega na wymienianiu się książkami. Jak to działa? Sprawdźcie!

Niezwykłe zadanie podbija Facebooka! Jeśli na nie natrafisz - koniecznie weź udział. Na czym polega? Będziesz musiał wybrać książkę nieużywaną lub w bardzo dobrym stanie i przesłać ją jednemu z wybranych przez twórce wyzwania dzieci. Również twój syn lub córka otrzyma w prezencie lekturę i wspólnie będziecie mogli lepiej ją poznać! To zadanie ma wiele zalet: nie tylko nakłania do czytania, lecz również poszerza horyzonty i pozwala sięgnąć po te utwory literackie, których być może sami byśmy nigdy nie wybrali! Więcej informacji znajdziecie poniżej.

W czasach, gdy brakuje nam więzi międzyludzkiej, czytanie jest częścią przyjemności, które warto cenić. Biorę udział w projekcie czytania z dziećmi i mam nadzieję na Twój udział.

"Dzieci, którym czytamy historię 15 minut dziennie wzbogacają swoje słownictwo o około 1000 słów rocznie".

Szukam sześciorga rodziców, dziadków, cioć, wujków, nauczycieli lub po prostu sześciu osób zmotywowanych pomysłem czytania dla lepszego rozwoju dzieci. Pomysł polega na zakupie jednej książki lub wybraniu używanej w bardzo dobrym stanie i wysłanie jej dziecku.Imię, wiek, adres podam na priv. Grając w grę, Twoje dziecko oraz dziecko, które sponsorujesz, powinno otrzymać 36 książek, będzie mogło odkryć książki, o których prawdopodobnie nigdy by nie pomyślało.

Pomysł dotyczy dzieci w wieku od 0 do 16 lat. To nie jest skomplikowane. To prosty sposób na stworzenie oryginalnego i solidnego wątku do czytania w tym czasie lockdownu.

Dawid Narożny ostro do hejterów. Nie przebiera w słowach!
Sonda
Czy Ekstraklasa powinna przerwać rozgrywki z powodu koronawirusa?
Źródło: To wyzwanie podbija Facebooka! Polega na... czytaniu! O co chodzi?