Te cztery choroby zwiększają ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 [Nowe badanie]

i

Autor: Getty Images

Szpital Narodowy. Kończą się wolne łóżka dla pacjentów z koronawirusem

2021-03-12 10:35

Sytuacja w Warszawie robi się dramatyczna. W czwartek po południu Szpital Tymczasowy na Stadionie Narodowym dysponował zaledwie kilkunastoma wolnymi łóżkami dla pacjentów chorych na COVID-19.

Miejsc, w których pomoc mogą otrzymać pacjenci z COVID-19 pozostało w Warszawie niewiele. Kolejne placówki medyczne z oddziałami koronawirusowymi czekają na decyzje wojewody o przekształceniach. Takiego obłożenia przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 szpitali nie było od szczytu drugiej fali pandemii. Przybywa także ciężkich przypadków co może świadczyć o rozprzestrzenianiu się brytyjskiego wariantu wirusa. Niezbędne jest szybkie przekształcanie kolejnych oddziałów w covidowe w Warszawie i na Mazowszu a do tego niezbędne są szybkie działania wojewody. Co więcej, w warszawskich szpitalach brakuje nie tylko miejsc, ale także rąk do pracy. Przypomnijmy, w czwartek w stolicy odnotowano aż 1493 przypadków zakażenia koronawirusem. W całym województwie w ciągu doby przybyło ich ponad 3 700.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Ogórki małosolne! Zobacz najlepszy przepis, jak kisić ogórki małosolne
Sonda
Czy popierasz wprowadzenie lockdownu w woj. mazowieckim i lubuskim?
Źródło: Szpital Narodowy. Kończą się wolne łóżka dla pacjentów zakażonych koronawirusem